Plzeňská kauza: Studium pod čepicí nebo pod Čepičkou?

Kauza Plzeňská politologie pokračuje. V září mne vyzval děkan Vařeka[1] k ukončení studia. Dobře byl seznámen s celou kauzou, situaci neřešil, ale takovéhoto chování se neštítil. Já mu přes studijní oddělení podal reakci v poslední zářijový den, která obsahovala nabitou dokumentaci – tedy mou správně provedenou práci, zadání, náležitosti textů a také některé z těch prací, které prokazatelně podmínky nesplnily, avšak zápočty za ně uděleny byly.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Vařeka mi neodpověděl, ale v říjnu mi přišlo vyjádření od prorektora Čepičky,[2] který je taktéž se situací dobře seznámen a také ji neřešil – asi měl zrovna na práci podepisování smlouvy s pracovnicí americké ambasády.[3] Čepička v reakci lhal, když tvrdil, že jsem prý vysvětloval neudělení zápočtu chybou v komunikaci s vyučujícími a pracovníky fakulty, což není pravda. Proto ho objektivně můžeme označit za lháře. Aniž by se mi univerzita obtěžovala dát vědět, tak mi vzápětí sama ukončila studium – inu „vzdělávací“ instituce plná „ušlechtilých“ charakterů. Šanc[4] a Piknerová[5] si tak mohou dělat co chtějí – krytí mají.[6][7]

Uvidíme, co na to členové Akreditační komise.[8] Budou mlčet jako doposud a tvářit se, že se jich to netýká nebo se osmělí? A uvědomují si, že mlčení je souhlas a nejlepší potvrzení toho, že píšu pravdu? Resp. kdyby tomu tak nebylo, jak snadné by bylo celý spor ukončit. Je tak zřejmé, že záležitost bude mít ještě dohru.


 

[1]: Západočeská univerzita – doc. PhDr. Pavel VAŘEKA, Ph.D.
[2]: Západočeská univerzita – doc. Ladislav ČEPIČKA, Ph.D.
[3]: Plzen.cz – Americká ambasáda bude další dva roky podporovat provoz US Pointu
[4]: Západočeská univerzita – PhDr. David ŠANC, Ph.D.
[5]: Západočeská univerzita – PhDr. Linda PIKNEROVÁ, Ph.D.
[6]: Disidenti.org – Americké kádry na univerzitě v Plzni?
[7]: Disidenti.org – „VUML“ TOP 09 v Plzni?
[8]: Akreditační komise – Složení Akreditační komise


Zdroj: disidenti.org