Spojené státy a uprchlíci: Bližší americká košile nežli syrský kabát…

USA nejsou žádným zastáncem lidských práv ve stylu „padni, komu padni“. Lidská práva jsou pro ně pouze jedním z nástrojů politiky. Tam, kde se to politicky hodí, třeba proti Rusku, vytáhne se každý nesmysl.

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek

Dva roky za výtržnictví? Ostatně, tentýž paragraf a stejná sazba platí i u nás a házení vajíček je přece jenom menší prohřešek než znesvěcení chrámu a pohoršení věřících. Ale, v ústech amerických lidskoprávních žvanilů to je skandál.

A na druhou stranu, jakmile v nějaké spřátelené islámské zemi, je žena ukamenována pro „nevěru“, která ani nemusela být nebo je pár homosexuálů popraveno, nechává to americké strážce lidských práv klidnými.

Ale ruský, občanský, zákaz propagace homosexuality vzbudil „bouři nevole“.

Jinými slovy, základní princip USA a mělo by to být principem každého státu je: Nikoli „lidská práva“, ale zájem USA je na prvním místě. Tedy: Ano, můžeme přijmout syrské uprchlíky, ale nesmí to ohrozit bezpečnost USA.

A právě nyní to je záležitostí velké diskuze mezi guvernéry jednotlivých amerických států a komunistou kříženým s marxistou, muslimem a prezidentem USA omylem, Barackem Husseinem Obamou. Guvernéři naprosté většiny amerických států říkají: Syřany ne, je to bezpečnostní riziko.

Pojali to zcela opačně než Angela Merkel a mnozí EU politici. Pro ně je nepřijatelné, aby jednotlivé státy hájily každý svůj národní zájem. Oni chtějí, aby se všichni sklonili a prohlásili: Ano, my přijmeme všechny „uprchlíky“ i kdyby nás to mělo ohrozit.

V rámci jednoho, tedy euroatlantického společenství, jsou dvě zcela odlišné koncepce přijímání uprchlíků a pouze síla USA a jejich geografická vzdálenost je chrání před zcela neospravedlnitelnými evropskými výstřelky, hlavně německými.

Uprchlíci nejsou nebezpeční jen kvůli extremistům mezi nimi. Možná jich moc nebude, ale jedno promile se sta tisíc je sto osob a to už je setsakra hodně na to, aby rozvrátily Německo tak, jako nyní rozvracejí Francii.

Prostě a jednoduše, ten, kdo horuje pro bezbřehé přijímání uprchlíků, je buď nesvéprávný nebo nastrčený. Nikdo se zdravým rozumem nemůže věřit, že ty davy, které k nám táhnou, jsou všichni váleční zbědovanci.

A tady bychom se měli držet základního pravidla, tak, jak je vytyčily USA. Náš zájem, zájem naší země má přednost a pokud zjistíme, že někdo opravdu potřebuje pomoc a ne, že za dva dny po transportu vojenským speciálem zdrhne do Německa, tak tomu pomoc poskytněme.


Ale ne tak, že se nám sem někdo vnutí a bude páchat demonstrativní hladovky a sebevraždy, aby nebyl odlifrován zpět. Tak takového člověka bych já osobně, za tyto demonstrace, poslal šupem okamžitě zpět do Afriky.

Prostě se necháme vydírat a to jak samotnými běženci, tak i jejich přisluhovači zde. Tato země není pro všechny, i když to třeba nějací tajtrdlíci předevčírem, při svátku 17. listopadu, vykřikovali.

Tato země je pro její občany a pak pro ty, kteří prokáží, že zde budou umět žít a že jejich žádost žít tu, je oprávněná.


Zdroj.