Hovory na pravici k referendu o vystoupení z EU

Zdroj: akce-dost.cz | O tom, že „referendum o vystoupení z EU je cesta ke svobodě“, budou během už devátého diskuzního večera HOVORY NA PRAVICI debatovat přední představitelé české pravicové scény.

O referendu stran setrvání v EU vážně hovoří britští politici, premiér Velké Británie David Cameron dokonce připustil do dvou let konání všelidového hlasování o tom, zda by měla jeho země v Evropské unii zůstat, či z ní vystoupit.

Podobné hlasy se ozývají už dlouho na české politické scéně. „Takové referendum je třeba vyhlásit u nás. Co nejdříve. Žádná vládní ani parlamentní síla to neudělá. Ti jsou dávno ochočeni. Je třeba vybudovat jinou platformu. A vyhlídky lidí, kterým leze krkem bruselské utahování šroubů, vůbec nejsou bez šancí,“ uvedl nedávno bývalý prezidentský tajemník Ladislav Jakl.

Ten sice nevěří Cameronovým úmyslům (podle Jakla Cameron pouze ustoupil euroskeptické opozici ve vlastní straně a udělá vše pro to, aby referendum dopadlo pro tuto platformu špatně, čímž by svoji vlastní pozici ve straně posílil), připouští ale, že když už byla rukavice jednou hozena, měli bychom ji zvednout i my – Češi.

Právě bývalý tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl přijal pozvání na HOVORY NA PRAVICI, spolu s ním pak také předsedkyně Suverenity (SBB) Jana Bobošíková, předseda Strany svobodných občanů Petr Mach a předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

„Diskusní večer 18. března k referendu o vystoupení ČR z EU by měl být odrazovým můstkem ke společnému postupu všech euroskeptických sil v naší zemi. Vycházíme tím vstříc postoji Václava Klause, skrytému ve slovech „jedeme dál“, uvedl k chystanému setkání Michal Semín.

Médii vždy ostře sledovanou debatu pořádá občanské sdružení Akce D.O.S.T. v pondělí 18. března od 18 hodin v Praze v budově ČSVTS v sále č. 217 na Novotného lávce č. 5.

Večer bude moderovat místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník. Po vystoupení panelistů bude následovat diskuze.

HOVORY NA PRAVICI jsou už tradičním diskuzním setkáním konzervativně orientovaných politiků, publicistů a veřejně známých osob myšlenkově blízkých hodnotám vyznávaným občanským sdružením Akce D.O.S.T.