Řím promluvil, záležitost je vyřešena! To ovšem neplatí pro antikněze Halíka

Zdroj: paulczynski.cz | Světem i médii hýbe volba papeže. Všichni kroutí rozumem, jakoby nevěděli že platí Roma locuta, causa finita – Řím promluvil, záležitost je vyřešena. Také naševaše si pozvala řadu odborníků k vyslovování názorů. Šokovalo mne, že mezi nimi nechyběl pater doktor Tomáš Halík, liberální katolík pro něhož není není „Římem“ chrám svatého Petra, ale pražský kostel svatého Salvátora.

Podle prof. Halíka každý, kdo je „protievropský“, je „pravicovým extrémistou“, to zaznívá jako refrén z jeho mnoha veřejných vyjádření. Otázkou je, jak může být kněz „proevropský“.Jak může podporovat současnou EU, ovládanou neomarxisty a liberálními socialisty, která vnucuje členským státům legalizaci antikoncepce, potratů, oplodnění in vitro, sňatky homosexuálů a dokonce adopci dětí týmiž. Pokud je mi známo, jde o věci, k nimž má církev záporná stanoviska. A navíc jde o kněze, nad jehož svěcením se vznáší otazníky, kněze aktivně vstupujícího do politiky.

 Myslím, že naševaše ČT jenom zase sáhla do osvědčeného tábora glosátorů, kteří národu sdělují ta jediná správná moudra. Jsem zvědav, jaké bude nadšení pana Halíka až papež začne uplatňovat své konzervativní zásady, které se od pana Halíka hodně, ale opravdu hodně liší. A tím mé glosování volby papeže končí, protože jako ateista do toho nemám co mluvit. A nyní koukněme na titulky.