Miloš Zeman podle hlupáka Sobotky šíří nenávist. A co šíříš ty, Slávku Sobotko?

remiér Bohuslav Sobotka ostře kritizoval prezidenta Miloše Zemana za jeho úterní vystoupení na Albertově. Zeman se podle něj svým projevem zařadil mezi populisty parazitující na strachu lidí z IS. Legitimizuje prý také šíření xenofobie a nenávisti, řekl premiér Hospodářským novinám. 

Plešatý Slávek Sobotka se chystá vykouřit mikrofon

Plešatý Slávek Sobotka se chystá vykouřit mikrofon

Já jsem na Albertově byla, projev prezidenta Zemana jsem slyšela na vlastní uši a neshledávám na něm nic extrémistického ani nenávistného.

Miloš Zeman mluvil o tom, že jiné názory by neměly být umlčovány nálepkami typu xenofob, rasista, fašista. Mluvil o tom, že bychom neměli podléhat diktátu nikoho z venku a měli bychom o svých záležitostech rozhodovat sami. Mluvil o tom, jak média lžou a šíří propagandu (každý, kdo někdy sleduje ČT musí dát prezidentovi za pravdu). Taky mluvil o tom, že v České republice žije bez problémů půl milionu cizinců. Problém tedy není v tom, že by Češi byli xenofobové nebo rasisté, problém je v jisté kultuře, která je s tou naší neslučitelná.


Takže to Vám, pane Sobotko, přijde nenávistné? Od kdy se pravda zaměňuje za nenávist?

Sobotka po jednání s Babišem

Sobotka po jednání s Babišem

A teď se, pane Sobotko, držte.  Američtí politici včera schválili přísnější pravidla pro přijímaní uprchlíků ze Sýrie a Iráku. Podle návrhu zákona by se nově musel za každého běžence zaručit ředitel FBI, ministr vnitřní bezpečnosti a ředitel zpravodajských služeb a potvrdit, že dotyčný nepředstavuje bezpečnostní riziko.

Sobotkův osud v islámské Evropě?

Sobotkův osud v islámské Evropě?

Přijmete i Vy takovou zodpovědnost? Nebo je taky zařadíte mezi xenofoby, kteří šíří nenávist? A to si představte, že jim jde o bezpečnost jejich občanů. Fuj, rasisté a xenofobové. Dokonce jeden z těch politiků prohlásil: ,,Zajistit bezpečnost je lepší než později litovat.” No chápete to? Takové extrémní myšlenky! Taky řekl: ,,Američany znepokojuje, že by se do USA mohli dostat teroristé”. On jim nenadával do fašistů? Co to má být? Doufám, že Vy, pane Sobotko, Federica Mogheriniová a další politici je potrestáte tím, že už do Ameriky nikdy nepojedete. EU by mohla uvalit sankce na všechny hollywoodské filmy, vždyť i ČT pořád říká, že terorismus a uprchlická krize spolu nesouvisí.

V Americe zřejmě politici chápou, že mají mandát od občanů a voličů, tudíž mají zastupovat jejich zájmy. Ne zájmy EU, jak to teď děláte Vy (Sobotka a spol.). A ještě přitom urážíte prezidenta Zemana, který jako jeden z mála chápe význam slova “zastupitelská demokracie”. Zeptal jste se voličů, jestli s Vámi souhlasí?

Další chovanec z ČSSD

Další chovanec z ČSSD

Pane Sobotko, prezidenta Zemana obviňujete z jakéhosi šíření nenávisti a xenofobie. Zřejmě nevíte, že kritika náboženství je v Evropě chráněna Úmluvou. S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech.

Co jsou potom ex-muslimové, kteří v islámu vyrůstali, znají ho velice podrobně a teď před ním varují? Xenofobové? Těžko. Rasisté? To už vůbec ne.

Sobotka: Nenažraný přírodní zjev

Sobotka: Nenažraný přírodní zjev

Kritici islámu jsou v islámských zemích trestáni (většinou zabitím, v lepším případě vězením). U nás jsou kritici islámu označováni jako extrémisté. Ale ti, co kritiky islámu takto označují, se vlastně chovají jako diktátoři z islámských zemí. Jenom zatím (naštěstí) nemají tu moc posílat tyto kritiky na popraviště nebo do vězení (ovšem někteří by už moc chtěli). Zatím nejsme v islámských zemích a máme svobodu slova. I když se to možná některým nelíbí…

Pane Sobotko, zkuste se zamyslet nad touto větou:
Jestliže je islám náboženstvím míru, neměli by být jeho extrémisté extrémně mírumilovní?

Miloš Zeman žádnou nenávist nešíří. Naopak Vy, pane Sobotko, šíříte lži a demagogii…


Zdroj: leavojtekova.cz