Pavlásek na Hrad!

Mezi diváckými reakcemi na další postup Lukáše Pavláska ve Star Dance jsem narazil i na názor, že je to divácká švejkovina, snaha ztrapnit „veřejnoprávní“ televizi, o které se říká, že demokracie začíná tam, kde končí její signál.

Lukáš Pavlásek | foto: youtube.com

Lukáš Pavlásek | foto: youtube.com

No, možné by to bylo. Nadarmo se nám Čechům neříká „smějící se bestie“. A když si mohou různé televize – včetně ČT1 – dělat srandu ze svých diváků, proč by si ji nemohli dělat oni z ní a královsky se přitom bavit. Protože to, že Pavlásek tancovat neumí a že v taneční soutěži prostě nemá co dělat, je jasné každému.

Kdejaká připitomělá televizní soutěž má přece svá výběrová kola, porotci si z nesoudných uchazečů dělají šoufky, sestavují z nich různé „hvězdné pěchoty“, které útočí na bránice diváků, zvyšují televizím sledovanost a pomáhají jim tak vydělávat těžké peníze, protože sledovanost přitahuje inzerenty!

Třeba se v tom ČT zhlédla, ale co se dá pochopit u komerčních televizních stanic, u tzv. veřejnoprávní televize ne. Tu si – a ze zákona povinně – platíme my diváci a ona nám za to vymývá hlavy propagandou a bez našeho souhlasu kádruje a skrytě cenzuruje.

Ale Lukáš Pavlásek si navzdory všemu razí ledovými krami oprávněné kritiky cestu k vítězství v letošním ročníku Star Dance podobně jako legendární ledoborec Krasin, který zachránil členy posádky vzducholodi Italia, co ztroskotala cestou k Severnímu pólu.

A tak mě napadá – což takhle vyslat Lukáše Pavláska do příštích prezidentských voleb? Když mu posílají své hlasy televizní diváci v taneční soutěži, proč by mu je nemohli vhodit do volební urny? Králové přece mívali své šašky – tak proč by dnešní hlavy států nemohly konečně jednoho z nich přijmout demokraticky mezi sebe?


V předvečer druhé světové války zpívali Voskovec s Werichem: „A tak z kata a blázna vznikla funkce svérázná, vylíhl se nový tvor – blázen diktátor…“

Než tohle, to už by bylo lepší zpívat: „A tak z šaška a z lháře, vznikla hlava bez tváře, vylíhl se nový tvor – napůl klíště, napůl škvor…“

A proto volám: „Pavlásek na Hrad!“


Zdroj: Blog autora