Obvinění je to nejlepší, co mohlo Martina Konvičku potkat

Jak je vidět z mnoha hysterických reakcí, právní povědomí velké části občanů je na povážlivě nízké úrovni. Ve skutečnosti, že policie obvinila Martina Konvičku už vidí velkou křivdu a už jej vidí za mřížemi.

Martin Konvička

Martin Konvička

Jenže tak to není. Podívejme se na skutečný stav věci. Česká republika je právním státem. Alespoň se to o ní říká. To znamená, že každý její občan, má právo obracet se na soudy, policii a úřady, když cítí, že je to nutné. Úřady, soudy a policie mají zase povinnost se podněty zabývat a rozhodnout. V případě trestních oznámení je to jednoduchá věc. Kdosi podá na policii podnět ke stíhání a ta provede následující úkony. Pozve podezřelého k podaní vysvětlení, pak jej případně obviní a následně vyšetřovatel eventuálně sdělí obžalobu. No a to celé se uzavře u soudu, který rozhodne, jestli bude dotyčný odsouzen a jak.

Konkrétně v případě Martina Konvičky, nějaká paní podala před několika měsíci trestní oznámení a policie se tím zabývala a v pondělí mu sdělila obvinění. Zcela v duchu právní společnosti, ve které musí následovat kroky, jež jsem popsal výše, Upřímně tedy nechápu povyk, který se následně spustil. Panu Konvičkovi nikdo neubližuje, naopak,dostal naprosto exkluzivní příležitost, ukázat u soudu svým odpůrcům, že je v právu. Dosud se totiž vše pohybovalo v rovině útoku a protiútoku. Jenže u soudu to bude jiné a na jiné úrovni.

Fakt je jedno. Pan Konvička slova, za která je stíhán opravdu řekl. Přestože já osobně vím, že je nemyslel tak, jak byla vyslovena, ostatně, kdo z nás někdy neřekl že toho či onoho rozčtvrtíme? Mně osobně to například včera řekl nejlepší kamarád a vidíte, jsem tu stále. Pan Konvička si ale musel být vědom, že slova o masokostní moučce, jakkoliv byla řečena v nadsázce, mu prostě projít nemohou. Je tedy jen jeho hloupost, že se dostal tam, kam je.

Jak jsem napsal v nadpisu. To obvinění je to nejlepší, co Martina Konvičku mohlo potkat. Teď má možnost na oficiální úrovni dokázat, že to co říká a píše, nejsou jen demagogická slova a extremistické výkřiky. Má či bude mít možnost argumentovat.A bude mu dán rozhodně větší prostor, než tomu bylo u Veselovského či na ČT 1.


Takže se milí příznivci Martina Konvičky uklidněte. Nic se mu neděje. Zatím. Protože já si myslím, a jsem o tom přesvědčen, že se svým způsobem vystupování, bude mít pan Konvička hodně problémů prokázat, že není jen dalším žvanilem. Vzdělaným, pravda, ovšem s naprostou neschopností vidět svět v reálných tvarech.

Mám li udělat prognózu, myslím si,že pana Konvičku žádný soudce za jeho slova neodsoudí. Hodně lidem ale tato kauza otevře oči. Doufejme.


Zdroj.