Podle poslance Chvojky neměl být Ortel do Českého slavíka vůbec vpuštěn

Poslanec Jan Chvojka (ČSSD) podává na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání stížnost ohledně rockové skupiny Ortel, která si z letošního Českého slavíka odnesla hned dvě ocenění.

Jan Chvojka - Cenzorské prasátečko z bolševické ČSSD | foto: ceskatelevize.cz

Jan Chvojka – Cenzorské prasátečko z bolševické ČSSD | foto: ceskatelevize.cz

Podle poslance Chvojky se kapela Ortel ve svých textech prezentuje jako neonacistická, antisemitská, antimuslimská a vůbec neměla na Slavíka přijít. Měla být podle Chvojky vyřazena pro porušení dobrých mravů.

Zdá se, že poslanci Chvojkovi skutečně záleží na tom, aby se nekazily dobré mravy českých posluchačů, respektive, aby kapela Ortel neměla možnost se veřejně ukázat a svým fanouškům, od nichž dostala jako „skupina roku“ přes 27 tisíc hlasů v televizním vysílání mávnout.

Ortel neznám, nicméně každý podobný poslanecký výstřelek pochopitelně vždy zaujme, proto jsem si na kanálu youtube poslechla jejich píseň Mešita, kterou vynesla kapela na světlo v roce 2013.

Text je, myslím, i po těch dvou letech příznačný a aktuální. Posuďte sami:

„V zemi křesťanů, mešita stojí.
Ať mi někdo z vás na to odpoví,
proč kostel nestaví v arabských zemích

a proč země má všude je pro smích?
Je to prokletí, cítím se v zajetí mediálních lží
a strachem o děti.
Nebudu ti lhát i ty se budeš bát,
až v burce budou stát a modlitbu svou řvát.

Cítit se budou v právu ti v tom černým hávu.
Útočí jen v davu a svatou válku ctí.
Pro Alláhovo slávu, uříznou ti hlavu.
Mají jen o to snahu, zastavme šílenství!

Cítím se podveden, když ti, co vedou zem, diskutovat chtěj s arabským vrahem.
Xenofobní strach bije na poplach.
Řeknu jen pár vět:„Nechci multi-kulti svět!“
 (zkráceno)

Tolik malá ukázka z tvorby oceněné kapely Ortel, která se jako hlavní aktér Chvojkovy stížnosti ocitá na stole RRTV a čeká na objektivní vyhodnocení.

Nehodlám se stát novým fanouškem Ortelu, který je na české rockové scéně známý a má dost svých příznivců, nicméně musím konstatovat, že výše uvedený text jasně pojmenovává realitu, která se pojí s islámem, Islámským státem a označováním všech odpůrců v naší zemi za xenofobní, rasistické a islamofobní. Celkový kolaps a odmítnutí multikulturního světa je jen třešničkou na ortelovském dortu.

Pan poslanec využil příležitosti a zřejmě se rozhodl zviditelnit, ukázat, jak moc je pro něj důležité přispět svou troškou do mlýna ke snaživé organizaci Hate Free Culture, dát najevo svůj vstřícný a chápající postoj vůči islámu a rozšířit tak řady islamofilů a sluníčkářů na naší politické scéně.


Opomněl zásadní fakt, že národnostně smýšlející skupina Ortel byla zvolena demokraticky svými posluchači, kteří dali najevo své sympatie a názorový příklon. V jedné z písní se Ortel ptá: „Čím to, že češství se z nás vytratilo?“

A závěr?

Podobně vykonstruované stížnosti a poukazování na trestnost projevu kohokoli, kdo nahlas říká pravdu, mluví o nutnosti návratu vlastenectví a národní hrdosti, a hrozícím nebezpečí islámu, cílené odstraňování názorů ve veřejných diskusích, šikanování pracovníků na pracovišti kvůli odlišnému smýšlení, politické procesy na objednávku např. z důvodu rasové nesnášenlivosti, to vše silně zavání cenzurou a návratem totality, která tady už dlouhých čtyřicet let byla!


Zdroj.