Dnes už není ČT ani kanál, ani stoka, ba ani žumpa, prostě je to semeniště zrůd, lhářů a havloidních parazitů

Dnes se na úvod koukneme na zpravodajství a publicistiku našívaší ČT. Dozvěděli jsme se totiž, že výsledky francouzských voleb znamenají drtivou porážku FN  Marie Le Penové. To mne zaujalo.


Hovno v ČT

Hovno v ČT

Je-li 28% drtivá porážka, co je pak 32% vládnoucích socialistů, kteří na ně posbírali s sebou kdejakýho trpaslíka? V souvislosti s takovou pitomou masírkou vyniká titulek Jany Dědečkové: Divák není osel. Z jejího článku vyjímám pár myšlenek. Dnešní zaměstnaneckou skladbu České televize tvoří podle Jany Dědečkové, která byla v čase takzvané televizní krize nenáviděnou členkou Rady ČT.

Českou televizi charakterizují jednosměrnost, deficit plurality a manipulace. Dále autorka říká: Domnívám se, že zpravodajství a publicistika v České televizi je stejně zoufalá, jako tomu bylo před léty. Povrchní, aktivistické, s nulovou informační hodnotou.

A jak říká Petr Žantovský „prostě tak blbé, že se to ani nedá komentovat“. Člověk by málem uvěřil tvrzení, že v rozlehlých chodbách České televize dodnes „bloudí plukovník Diviš a Českou televizi řídí“. Pro připomenutí plukovník Diviš byl v dobách hluboké totality šéfem zpravodajství a měl ideový dohled nad vysíláním. A jen tak mimochodem, byl tchánem zpěváka Michala Prokopa.

Pravda je však mnohem méně spiritistická. Plukovník Diviš zanechal v České televizi svá kukaččí vejce. Dětičky reformních komunistů, rozeřvaní odborářští rowdies a názorově spřízněný fanklub, to je dnešní zaměstnanecká skladba České televize. Pluralita je pro ně sprosté slovo, takže se nemůžeme divit výstupům, které Česká televize přináší občanům za jejich peníze.

Stačí se podívat jak třeba informuje o prezidentovi Zemanovi. Ten si to u ní definitivně pokazil prohlášením, že ČT neplní svoji veřejnoprávní funkci a stává se nejenom komerční televizí, ale dokonce špatnou komerční televizí. Dá se to ze strany hlavy státu považovat za bezprecedentní útok na nezávislost veřejnoprávní televize, který za dobu její existence v demokratické společnosti nemá obdoby, jak v oficiálním vyjádření ČT zareagovala?

Prezident si prohlášením o České televizi neměl co pokazit, on byl prostě Českou televizi dehonestován vždy. Už tím, jak ho pejorativně nazývali důchodcem z Vysočiny. A po tom, kdy se prezidentem nestal „jejich kníže“, a to ani přes veškerou viditelnou snahu České televize, se Miloš Zeman stal v ČT personou non grata. Domnívám se, že on to unese. Jen my, kteří si Českou televizi platíme, bychom to neměli s takovým klidem snášet.


Zajímavý je i pohled na úroveň hlavních zpravodajských pořadů České televize, tedy Událostí a Událostí, komentářů, včetně tolik diskutovaného výběru hostů o pořadu rázující Nory Fridrichové 168 hodin nemluvě. Jednosměrnost, deficit plurality, manipulace. Co se týká výběru hostů, dá se podle avizovaných témat předem uhádnut s devětadevadesátiprocentní pravděpodobností, kdo bude ve studiu sedět. To o něčem vypovídá.

Začátkem roku byla Česká televize pod palbou kritiky za informování o dění na Ukrajině. Když to v únoru projednávala Rada ČT, vystoupil radní Michal Jankovec s tím, že Česká televize má určený úhel pohledu na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků jen za předpokladu, že se na všechno budou dívat z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.

Nechápu potom, proč Česká televize považuje vyjádření Miloše Zemana za bezprecedentní útok na svou nezávislost, když radní Jankovec nám závislost ČT veřejně deklaroval. A navíc, divák není osel. Vidí, že Česká televize toto zadání do písmene plní.


Zdroj: Blog autora | Kráceno