Vymoženosti EU a vykrmené oběti války…

Představte se, že pár Vašich kamarádů, třeba z USA se ubytuje v některém z hotelů na Pankráci a Vy s nimi chcete jít na Malou Stranu na pivo. Prostě se posadíte do krtka, tedy do metra C, na Muzeu přestoupíte na metro A…

Jiří Hermánek

Jiří Hermánek

…a za chvílí jste na stanici Malostranská. A hned můžete začít malostranské knajpy testovat.  A kamarádi řeknou: „to jste se po té revoluci s tím metrem ale vytáhli, že“? A Vy na to: Kdepak, tuhle hlavní část metra postavili ještě komunisti v čele s proklínaným Gustávem Husákem.

Tím Husákem, jehož teror byl víceméně homeopatický, což znamená, že čím ten teror menší byl, tím více se o něm žvaní. A zcela naopak, ten skutečný komunistický teror, který přímo připravil při popravách o život stovky a nepřímo desítky tisíc lidí jiným terorem, je zamlčován.

A proč? Protože ti hlavní protagonisté toho teroru, stalinisté, kteří byli po roce 1968 vyházeni ze svých postů v KSČ, kritizovali po svém vyhazovu Husáka a jeho kliku. A to ne proto, aby místo socialismu nastolili jiný, lepší řád, ale aby to bly socialismus jejich typu, tedy socialismus s lidskou tváří.

Ale, to jsem odbočil od problematiky EU. Je to naprosto stejné, jak s tím pražským metrem. Jeho základ byl vybudován v sedmdesátých s osmdesátých letech pod vedením Husákova režimu. A my k tomu jen přilepujeme další části, zatímco na 4. linku metra jsme se ještě nezmohli.

A EU neudělala nic jiného, než, že k volnému pohybu osob a zboží EHS přilepila Schengen. Není to žádné zlepšení o třídu, je to jen takový přílepek. Důležité je, že se lidé mohou pohybovat z jedné země do druhé, tam bydlet, pracovat, být účastni zdravotního s sociálního pojištění atd.

Schengen k tomu přidává jedinou nadhodnotu a to tu, že pokud budu chtít bydlet ve Francii, tak tam dojedu bez pasové kontroly, ale kdyby Schengenu nebylo, tak tam dojedu s pasovými kontrolami po cestě a budu na tom stejně, jako ten, kdo cestuje do jiné země EU, do Velké Británie.


A v životě jsem neslyšel nikoho, kdo by si stěžoval, že po příjezdu do UK musel předložit cestovní doklad. To u letecké dopravy trvá podstatně kratší dobu než je doba, kdy jsou zavazadla k vyzvednutí. Schengen je proto jakési šidítko bez reálné hodnoty.

A přesto ve svém dnešním rozhovoru říká předseda EU Martin Schulz něco v tom smyslu, že Schengen je tím nejvyšším výdobytkem EU, o který absolutně nesmíme přijít.Proč, ptám se? A sám si odpovím:

Schengen je totiž jakýmsi mimikrem federace. Federativní státy, jako USA, Německo, Rusko jsou sice sestaveny z jednotlivých států. zemí, oblastí, ale nemají mezi sebou hranice. Tedy až na malé výjimky, mě při cestě autem z Nevady do Kalifornie na jedné obrovské celnici kontrolovali.

A proto Martin Schulz nechce princip Schengenu opustit. Protože by to byl pohyb zpět. Princip rohatky a západky, tak známý třeba z napínání volejbalové sítě, by se vrátil o jeden Schengenský zub zpět a byl by to precedenc pro další kroky zpět z federalizace EU. A to socialisté nemohou připustit.

O uprchlících říká Martin Schulz, kromě jiného toto: „Kdyby svou zemi neopustili, tak by s vysokou pravděpodobností zemřeli“. Tak toto, podle mě, platí tak na 1% uprchlíků, protože, i když třeba před válkou utekli, tak byli již v bezpečné zemi a pouze šli za vyšší životní úrovní.

A nevím, nemyslím si, že jako Evropa, máme nějakou zvláštní povinnost zajišťovat chudým lidem z celého světa vyšší životní úroveň. Ani USA, ani Kanada ba nakonec ani člen EU, Velká Británie to nedělají.

A podívejte se na záběry z Calais. Tam by se množství válečných uprchlíků dalo vyjádřit slovy: nula, nula, nic. Prostě velké kulové. Všichni, do jednoho, to jsou ekonomičtí uprchlíci, kterým nejde o nic jiného, než o snadný život v UK.

Vím, že to administrativně nebude snadné, ale vůbec by nebylo od věci zaplatit Turecku. Místa je tam dost a jsou to Muslimové a tam je prostě za úplatu odlifrovat. I když třeba ani z Turecka nepřišli.

Kdybychom, jako EU zaplatili Turecku 10.000,- Euro za jeden vrácený kus, tak by se to stejně ještě bohatě vyplatilo.


Zdroj.