Dost bylo Havla: Pravda postavená na lži a láska na nenávisti

Tak nevím, patří idnes Bakalovi, či Babišovi? Já jen že na idnes.cz je zprávou dne to, kolik lidí uctilo památku Václava Havlla. O tom, že památku Karla Kryla či Jana Palacha uctilo mnohem víc lidí, se nepsalo vůbec.

Sprostý lhář a StBácky pěstovanej kretén

Sprostý lhář a StBácky pěstovanej kretén

Tihle uctívači a budovatelé kultu osobnosti tím, že velebí pravdu a lásku, ale postavenou na lži a nenávisti, dělají památce Václava Havla medvědí službu. Vyvolávají totiž alergii, protože když je něčeho moc, míjí se to účinkem. Je zbytečné rozepisovat se o restitucích na míru, lžích o prezidentství pouze do prvních svobodných voleb, omluvě do Sudet, humanitárním bombardování, alkoholismu, nevěře manželce, umírající na rakovinu. Bylo toho napsáno dost a důkazů je požehnaně. Jen tato fakta transparentně vypovídají o pravé podstatě té „pravdy a lásky“ podle Havla. Pravdy postavené na lži a lásky postavené na nenávisti.

Václav Havel | Pravda o zrůdě

Měl jsem možnost poznat Václava Havla osobně a být mnohokrát při tom, když ostře protestoval a díky své popularitě u veřejnosti „zabránil“ Federálnímu shomáždění zakázat KSČ či přijmout mnohem tvrdší zákon o StB. Netvrdím, že vše učinil špatně, ale většinu ano. A podle mého zcela zištně a narcisticky. Navíc, při osobních setkáních kterých zpočátku, než jsem prohlédl, nebylo málo, jsem pochopil, že Václav Havel je opojen sám sebou a prezidentstvím, pro které by učinil cokoli, stejně, jak učinil v listopadu a prosinci 1989 prostřednictvím Čalfy. Jak vidno, nečetl Mňačka. Nehodlám zde vypisovat a dokládat negativní fakta o Havlovi, je jich plný internet.


Pouze si myslím, že i kdyby se po světě postavilo milion laviček po 300 tisících, i kdyby se přejmenovala všechna letiště, náměstí, ulice, školy, nezmění to nic na faktech o člověku, jehož jméno je šroubováno na domy či letiště. Dnes je na titulních stranách medií informace o tom, že celých 300 lidí uctilo v Praze památku Václava Havla. Nic proti. Jen mi připadá sprosté, že se na stejném místě na titulce neinformovalo o tom, že o něco dříve mnohem více lidí uctilo památku Jana Palacha, Karla Kryla a dalších. Navíc, oni se nezpronevěřili svým činům, slovům a ani tomuto národu, který si je, jak jak vidím, nezasloužil.

Václav Havel | Pravda o zrůdě

Václav Havel se svými činy podle mého zpronevěřil tomu co hlásal a sliboval, včetně ukradeného hesla o pravdě a lásce. Možná to už většina národa pochopila a díky jeho zaslepeným stoupencům, budujícím kult osobnosti, pochopí i zbytek. Ale letiště Václava Havla Praha zůstane, přestože mu budeme všichni dál říkat Ruzyně. Stejně, jako jsme náměstí VŘSR v Praze Dejvicích říkali kulaťák. Dnes se jmenuje jinak a stejně je to kulaťák. No a sluníčkáři, co „argumentují“ , že Zeman je „taky“ alkoholik (a tedy přiznávají Havlův) zapomínají na to, že Zeman nerestituoval, nelhal a nezatratil tuto zemi a nedal ji v plen komunistům.

A tak si myslím, že bratři Slováci měli tehdy v Bratislavě pravdu, když skandovali „dost bolo Havla“. Ale té mediální propagandy je očividně ještě málo. Inu, majitele medií nevyměníme, cenzuře a tendenčnímu zpravodajství nezabráníme, ale o volbách to konečně snad sečteme. Veřím že ano. A až pak nám bude líp.Snad……

Je mi jasné, že nikdo po Miloši Zemanovi nic nepojmenuje. Možná je to dobře, protože zůstane v duši, což je mnohem víc, než pokud by byl přišroubovaný na nějakých tabulkách. Miloše Zemana vnímám za čestnějšího a vlastenečtějšího prezidenta, než jakým byl Havel a přes drobné výtky mu děkuji za to, že je jaký je.

Václav Havel | Pravda o zrůdě