Evropa nám závidí prezidenta

Jak informují  na Idnes, Lidovky či Novinky a další servery – Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana zaujalo svět, tedy alespoň od Velké Británie po Indii.

Miloš Zeman se směje

Miloš Zeman se směje
Berme to střízlivě – tak jako drtivá většina lidí za našimi hranicemi nic neví o V. Havlovi (i když se nás kde kdo v tom našem údolí snaží přesvědčovat o opaku), nezná prakticky nikdo ani našeho prezidenta současného. Svým včerejším projevem však určitou „díru do světa“ udělal, píší o něm mnohé renomované deníky.

Tuzemští novináři tyto články komentují tak, jak je u prezidenta Zemana zvykem – tedy neopomínají vypíchnout, že v zahraničí je M.Z. představován jako svého druhu nelida. Nesouhlasím, články mi přijdou objektivní, všechny jsem samozřejmě nečetl.

Ovšem skutečnou slávu si Miloš Zeman vydobyl u obyvatel Evropy. Asi to nebudou pracovníci neziskovek, asi to nebudou nekonveční umělci – tam prezident ČR možná neboduje. Ale i když možná píší v diskuzích „jen“ švadleny, řidiči, prodavačky, stavební technici, učitelé a co já vím kdo, jedno je jisté.

Jako červená nit se diskuzemi vine základní myšlenka – Češi mají moudrého a statečného prezidenta Zemana a my jim ho můžeme jen závidět. Kdo by to řekl….


Zdroj.