Miloš Zeman zase čůral do mraveniště

Prezident Zeman, jak je je jeho zvykem, načůral do mraveniště a pak pozoroval kterak mravenci zmateně pobíhají a tichounce volají: Co to kurva bylo? Upřímně řečeno, ptal jsem se i já, protože takovou směs na blábolů už jsem dlouho neslyšel.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

A nevyvážil to ani závěrem, který bych na druhé straně podepsal. Ale pochválit, pochválit to rozhodně nemohu. Že jste to neposlouchali? Takže v kostce. Hlavní sdělení bylo: Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny. A protože PR mág dobře věděl, že tohle vyvolá v kruzích intelektuální kavárny randál, obalil to do sraček.

Jako: S výjimkou Malty je Česká republika na prvním místě v Evropské unii z hlediska růstu své ekonomiky. Je to veliký úspěch a chtěl bych za něj poděkovat našim zaměstnancům, našim zaměstnavatelům a chtěl bych také ocenit českou vládu za její hospodářskou politiku. Jak řekl ministr financí, vláda „odšpuntovala ekonomiku“, a já bych k tomu jenom dodal, že ji vymanila ze svěrací kazajky škrtících opatření minulých pravicových vlád. Podobný blábol byl o průměrné mzdě a důchodech a nezaměstnanosti.

Ovšem úplně unapetitlich bylo, jak se rozhodl vlézt Andrejovi do oného, snad aby získal jeho podporu pro budoucí prezidentskou volbu. Kdyby mluvil trochu víc čekoslovensky, řekl bych že slyším ministra financí. A tak jsem se rozhlédl, co na ten projev ta část veřejnosti co se dívala.

Například takový JXD napsal: Nechci, aby se louky plné krav nahradily lukami plných velbloudů. Chci koukat děvčatům v létě do výstřihů, ne na jejich burky, jíst vepřové, jezdit v tramvajích se svým psem, nezabíjet lidi kvůli jiné víře a nekamenovat homosexuály. To jsou všechno věci skryté za tím slovem „naše“. Naše zem, naše vlast, naše civilizace, naše kultura.

Tu marketingovou kampaň kolem Zemanova vánočního projevu začali autoagresivní intelektuálové, pro které je každý projev libovolné příchylnosti k čemukoliv českému vyvolává kopřivku a noční pomočování.

A Mirek Macek se zas zabýval tou ekonomickou částí: „Prezident Zeman promluvil o své skandinávské vizi. Vy zíráte, my zíráme. Zřejmě v Lánech navrtal norské zásoby ropy a také obdivuje tamní nekompromisní odebírání blonďáků matkám z Východu, líbí se mu chování přebujelých švédských muslimů, finskou Nokii má stále za ideálně vedenou firmu, hlavně však zdaní všechny ty naše Babiše, pokud ovšem jako švédský tenista Borg a mnozí další neprchnou před daněmi do Monaka…“


A další reakce:

  • Zeman pravým jménem nazval pouze migrační invazi. Ostatní byl příšerný levičácký blábol. To je ten problém.
  • Největší tragikomedie je, že do Zemana se naváží Česká televize a její političtí milci zleva i zprava nikoli za ty jeho levičácké bláboly o skvělém (leč jaksi hroutícím se) skandinávském sociálním systému, ale za to jediné rozumné, co řekl, tedy za pravdivé pojmenování průseru jménem invaze migrantů. A takhle my si tady žijeme!
  • Zeman dnes k novému roku nakročil zajímavým způsobem. Programově od sebe odhání ty pravicové voliče, kteří jej coby menší zlo ve druhém kole volili. Je to nepochopitelné především z toho důvodu, neboť to jsou právě ti, kteří svými hlasy rozhodli, že se stal prezidentem. Jsou to totiž docela jednoduché počty. Zemanovi by ke zvolení nestačily hlasy levicových voličů. Kdyby občanská či chcete-li „klausovská“ část pravice Zemana nevolila, prezidentem by se nestal. Moc by mě zajímalo, zda tu dnešní hloupou vánoční promluvu mu někdo poradil či zda ji má z vlastní hlavy.

Nějaká sluníčkářská iniciativa chce podávat žalobu na prezidenta, že ve Vánočním projevu řekl, že tohle je naše země. Vyvětlí už někdo těmhle grázlům, že Česká republika je naše země a naopak o ty, kteří si jí neváží a nejsou ochotni jí bránit, tady nikdo nestojí. Seberte se a běžte někam, kde šukají domácí zvířata a předávají si pohlavní choroby, pokud je to váš ideál. Nikdo vám nebrání. Seberte se a vypadněte. Budeme rádi.

Zeman je stále týž. Týž Zeman, který dokázal v roce 1998 Čechy a Moravany na náměstích sugestivně přesvědčit, že se jim vede zle, „protožeKlaus“ – což mu ovšem nebránilo pod ochranou pobratimské oposiční smlouvy s týmž Klausem – dovést za čtyři roky své vlády (1998 – 2002) nás všechny do současné levicové euro-byrotyranie, do fašismu založeném na všemocné diktatuře byrokracie.

Týž Zeman, který po léta jedním dechem propaguje svůj skandinávský model – a týmž dechem požaduje snížení sociálních dávek pro české chudé.

Týž Zeman, jenž hlásá po léta populisticky svoje tažení proti „daňovým podvodům“, zatímco současně adoruje supermafiána na ministerstvu financí, za něhož by se nemuselo stydět ani Jelcinovo Rusko poloviny 90. let…Nic na tom nemění, že právě on jako jediný z českých ústavních činitelů vidí v tuto chvíli náhodou realisticky mnoho věcí okolo migrace či ve vztahu k dnešnímu Rusku. Nic!

Zkrátka obraz české demokracie v plné kráse – jo, koho jste si naložili, toho vezete.

Vrcholem byl výrok aktivisty Žít Brno Cermana. „Je na čase, abychom se na sebe usmáli, jako já teď na vás.“ Jestli na mě někdo z vás bude zkoušet takovýhle hovnožroutský škleby, tak jsme skončili.


Zdroj.