Hlupáku Sobotko, neotírej se o Václava Klause! Nesaháš mu ani po kotníky, socane…

Ač se tomu nechce věřit, v televizi, byť soukromé, dostal slovo Václav Klaus.Vynechám jeho myšlenky k imigraci a zůstanu v ekonomické sféře. Mimo jiné řekl, že vzestup českého hospodářství je dán vývojem a není zásluhou současné vlády. 

Václav Klaus a Petr Paulczynski

Václav Klaus a Petr Paulczynski
Kabinet pak kritizoval za přeregulovanost ekonomiky. A  Bohouš vyletěl jak čertík ze škatulky. Klaus nemá právo kritizovat kroky vlády, uvedl Sobotka, protože v době jeho vlády se v privatizaci rozkradly stovky státních firem. Klaus rovněž odmítl zákon o elektronické evidenci tržeb, který se snaží prosadit Sobotkova vláda, nebo snahy o absolutní zákaz kouření v restauracích.

„Zakazovat, to je komunistické plánování v jiném hávu,“ dodal. Tak jak je to s tím rozkradením? Jak napsal přítel BŠ. Účelem privatizace nebylo udržovat při životě hospodářský a technologický skanzen, který „vyspělé“ socialistické státní podniky v naprosté většině představovaly, ani zázračně naplnit státní kasu, ale převést státní podniky na soukromé majitele a to se podařilo. Kromě toho, k největším pochybením (vyjádřeno výší škody, ale i nesprávnou metodikou) došlo až za vlád ČSSD a na jedné z největších se sám Sobotka podílel.

Smutno je v zemi, jejíž premiér je dokonalý idiot. Smutno je v zemi, ve které si vládní strana do svého čela zvolí troubu, který nikdy nikde nepracoval, Bakalovi za hubičku střelil OKD a z náhrad si přikradl na byt. Pan premiér Sobotka je mírně řečeno nervózní, ono se není čemu divit, je to člověk bez zkušeností z praktického života, to mu nevyčítám, ale pouze konstatuji.

Jeho vyjádření, že Klaus nemá právo kritizovat a že se podílel na rozkrádání země, to je rétorika pro pitomce. Jen lehce uvažující občan musí si zcela zákonitě položit jednoduchou otázku : pane premiére a kde jste posledních dvacet let byl, nebyl jste náhodou u některých zásadních privatizačních rozhodnutí, za jejichž dopad, třeba  OKD, by v normální demokracii musel nést někdo minimálně politickou odpovědnost?


Zdroj.