Tyto dva státní molochy by se měly privatizovat. Už včera bylo pozdě

Zdroj: eProtal.cz | Česká televize a Český rozhlas jsou typickým reliktem doby, kdy stát měl monopol na jejich vysílání. Diváci a posluchači tedy neměli možnost jiné volby. Tehdy se snad ještě dal pochopit systém tzv. koncesionářských poplatků, kdy majitelé přijímačů povinně platili za právo přijímat a sledovat tato média.

Situace se ale diametrálně změnila. ČT a ČRo již dávno nejsou monopolem, mají více než úspěšnou soukromou konkurenci. Soukromá rádia a televize nabízejí lepší a také žádanější obsah a navíc za to nepožadují žádné platby od diváků a posluchačů. Proč tedy ještě nedošlo k privatizaci těchto reliktů starých časů? Já to nechápu… Reálné důvody pro existenci těchto veřejnoprávních médií totiž neexistují.

Nástroj politicky korektní propagandy pracující proti zájmům naší země – v těchto médiích se běžně propagují nesmyslné a naší zemi zcela nepřátelské názory a postoje. Ať je to třeba údajně mírumilovný islám, či různé politicky korektní a multikulturní extremistické skupiny a názory, ekologismusm, homosexualismus, feminismus a další podobné nesmysly. Zástupci těchto skupin mají vždy především v ČT prostor k presentaci a ČT se často připojuje ke snahám o denunciaci jejich protivníků. Žádný veřejný zájem tedy nehájí a nepropaguje.

Hlásná trouba určitých (extremistických) politických skupin – především ČT je zcela v plné službě tzv. pravdy a lásky. Která ji nejenom využívá k propagaci vlastní agendy, ale i k útokům na své oponenty.

Příjemné zaměstnání a pro vyvolené zlatý důl – představte si v dnešní době mít zaměstnání ve firmě, která má jisté příjmy. Tedy koncesionářské poplatky bez ohledu na to, kolik lidí se případně na vaše programy dívá, či je poslouchá. Takových šťastlivců (zaměstnanců ČT a ČRo) je přitom několik tisíc. Pak si představte, že patříte mezi ty vyvolené, kteří spravují rozpočty v ČT a ČRo. To je slušný předpoklad stát se milionářem. Osobně znám jednu rodinu produkčních v ČT. Ti lidé ačkoliv mají oficiálně pouze nadprůměrné platy vlastní několik nemovitostí za desítky milionů korun…

Stejně tak například někteří dvorní režiséři, kteří bez peněz ČT ještě žádný film nikdy nenatočili. To se to točí filmy, když se nemusíte starat, kolik přijde diváků do kina a koupí si lístek….

Privatizace ČT a ČRo a zrušení koncesionářských poplatků by prospěly české ekonomice

Na takzvaných koncesionářských poplatcích se v naší ekonomice vybere neuvěřitelných 7 miliard korun ročně. Tolik musí zaplatit domácnosti a firmy ČT a ČRo. Pro řadu domácností je to v době naprosto neúnosného zvyšování daní velká zátěž. Stejně tak pro malé a střední firmy. Privatizace a zrušení koncesionářských poplatků by jedné průměrné domácnosti ušetřilo 2080kč ročně. (k tomu si připočtěte poplatky za bankovní převody atd.) To nejsou žádné malé peníze….! U firem je to dokonce ještě mnohem víc.

Je s podivem, že se v době ekonomické krize, kdy je u moci údajně pravicová vláda, o privatizaci ČT a CRo dokonce ani nemluví. Proč? Odpověď je velmi jednoduchá. ODS je pravicovou stranou již jen podle názvu a její současní představitelé se asi plně ztotožňují s multikulturní a politicky korektní agendou hlásanou ve veřejnoprávních médiích, či je nějaká privatizace zajímá snad jako zdroj možných osobních příjmů jinak ne. TOP 09, účelové to sdružení pravdy a lásky a politických businessmanů z bývalé KDU-ČSL má dokonce ČT jako hlavní „komunikační“ nástroj. Současný politický establishment tedy šanci na privatizaci ČT a ČRo nedává. Musíme proto jinak volit. Jinak se těchto parazitujících reliktů minulosti nikdy nezbavíme! Těch 2080 kč ročně snad za to většině z vás stojí?!

P.S. Autor žádné koncesionářské poplatky neplatí, neboť doma nemá ani TV přijímač ani rádio. Prostě z principu, protože nechce podporovat parazitující instituce, jejichž služeb nikdy nevyužívá! Stejně tak jsem si již léta nekoupil české noviny… české noviny pro mě nemají hodnotu ani té desetikoruny….

psáno pro ePortál.cz, titulek upraven redakcí