Rudé právo lhalo ve jménu komunismu, Lidové noviny lžou ve jménu multikulturalismu?

Jinak už nemohu asi reagovat na naprostou lež na titulní straně dnešních Lidových novin. V titulku se tam dočteme, že „Tříkrálovou sbírku hatí fáma o uprchlících“. 

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Web lidových novin jde ještě dále a píše, že „Neonacisté ohrožují Tříkrálovou sbírku. Peníze půjdou na uprchlíky, děsí“. Lidovky tak přebírají naprosto přesně rétoriku komunistického tisku.

V samotném textu tištěného vydání Lidovek se dočteme, že je zde fáma o poskytnutí části peněz z Tříkrálové sbírky na imigranty a uprchlíky. Prý je to lež, což dokazuje i citát koordinátora sbírky Marka Navrátila. Asi aby byli dostatečně očernění odpůrci sbírky na pomoc imigrantům (politicky korektně uprchlíkům), tak je v článku zvýrazněna akce Adama B. Bartoše (uvedeného jako údajného prototypu neonacisty a odpůrce imigrantů) v které Bartošovci sbírku odmítají. Pro čtenáře jsou zde předkládány jediný možné závěry:
1)    Odpůrci sbírky jsou lháři, neboť sbírka nejde na pomoc imigrantům a uprchlíkům
2)    Odpůrci sbírky jsou neonacisté

A jak je to doopravdy?

Faktem je, že na území Pražské arcidiecéze probíhá Tříkrálová sbírka na pomoc imigrantům a uprchlíkům. Přímo na webu sbírky se píše „v pražské arcidiecézi bude letos podpořena pomoc migrantům a uprchlíkům“. Ví toto i koordinátor sbírky a redakce Lidových novin? Nebo opravdu záměrně lžou? Citát pochází přímo z článku Pražské charity zde.

Jak je tedy vidět ona údajně lživý fáma je pravdivá a lžou Lidové noviny a koordinátor sbírky pan Navrátil. Jestli lžou záměrně nebo z neznalosti nevím, ale pokud je to z neznalosti, pak jsou opravdu neschopní a pokud to je úmyslně, pak dělají přesně to, co za komunismu dělalo Rudé právo – propagandu za pomoci lži ve jménu ideologie, zde multikulturalismu.

Ale zpět k článku Lidových novin. Všiml jsem si několika rozdílů v článku na webu a v tištěné verzi. Například v tištěné verzi najdete tvrzení, že informace o poskytnutí části peněz na imigranty a uprchlíky je fámou naopak online verze článku tak jednoznačná není. Že by šlo o záměr Jak zmást čtenáře tištěné verze?

Naopak argumentace koordinátora sbírky Navrátila je velice sprostá a nehodná křesťana. Pan Navrátil vlastně říká, že organizátoři sbírky 1. Lžou a za druhé vydírají dárce.


V článku pan Navrátil říká, že „lidé se na uprchlíky zeptají, a když jim to vysvětlíme, nemají problém přispět.“ V kontextu celého jeho projevu v Lidových novinách se zdá, že ono vysvětlení znamená lež o tom, že výtěžek sbírky nejde na pomoc imigrantům a uprchlíkům. Opravdu je, dle organizátorů sbírky, křesťanské dárcům lhát? Když je víc než jasné, že v Pražské arcidiecézi jde část sbírky na pomoc imigrantům a uprchlíkům?

A za vydírání rozhodně považuji konstatování Navrátila, že odmítání sbírky poškozuje české potřebné. Pan Navrátil zde jasně říká, že vlastně je možná i záměrem organizátoru sbírky spojit pomoc českým potřebným s pomoci imigrantům, aby se tak vydírali dárci. Nedáš na pomoc imigrantům, poškodíš svého bližního, i tak zní vzkaz pana Navrátila.

Přitom tomuto všemu se mohl pan Navrátil vyhnout a říci lidem pravdu. Lidové noviny nemusely lhát jako Rudé právo a nebyla by zde kauza Tříkrálové podpory imigrantů. A opravdu k tomu stačilo málo, protože sbírka nejspíše opravdu nepodpoří muslimské imigranty …

Je potřebné zde zdůraznit, že nešťastně formulovaná věta na webu Pražské charity neznamená, že výtěžek ze sbírky půjde do zahraničí na pomoc imigrantů a uprchlíků. Dále na webu Pražské charity se totiž dá najít seznam podpořených organizací a v kolonce imigranti a uprchlíci je uvedeno Středisko migrace, které má oficiálně za úkol:
„Poskytujeme sociální a právní poradenství migrantům a uprchlíkům v rámci sítě poraden Charity Česká republika. Služby odborného sociálního poradenství poskytujeme bezplatně ambulantní formou v sídle Poradny pro migranty a uprchlíky v Praze – Karlíně a terénní formou podle individuálních potřeb klienta mimo poradnu na území Prahy a Středočeského kraje zejména ve městech Příbram, Mělník, Mladá Boleslav a Poděbrady.“ (Zdroj)

Z největší pravděpodobnosti tedy peníze ze sbírky na pomoc imigrantům a uprchlíkům poputuji hlavně Ukrajincům, kteří prchají před konfliktem ve své zemi a tvoří největší část žadatelů o azyl.
Stačilo prostě jediné, nelhat a říci pravdu. Takhle vědomé (či nevědomé) lži pana Navrátila a Lidových novin jen zbytečně diskreditují Tříkrálovou sbírku a Katolickou charitu jako celek.

Mimochodem lži Lidových novin se chopil okamžitě pan komentátor Zvěřina a ze všech odpůrců imigrace udělal hned nacisty, zde v tomto článku. Jeho rétorika podepřena onou lží ukazuje, že obhájci multikulturalismu nejen přejímají metody lživé komunistické propagandy, ale i dehumanizace svých odpůrců. Kdy se k tomu přidá Zvěřinovo volání po koncentracích pro odpůrce imigrace, či rovnou jejich střílení? Našlápnuto k tomu má opravdu dobře.

Co myslíte, omluví se Lidové noviny stejně velkými titulky, jakými hlásají tuto lež? myslím si, že asi ne. Rudé právo se také neomlouvalo za své lži ….

Výzva k bojkotu Tříkrálové sbírky nevzešla z kruhů neonacistů či radikálních nacionalistů, ale z kruhů pražských křesťanů, podrobnosti zde.

Fotky webu k článku


Zdroj.