Kalouskovy lidovecké prasárny v koalici za TOP 09

Zdroj: paulczynski.cz | To bylo radosti. 118 hlasů. Nikdy neměla koalice tolik hlasů. S takovou převahou si mohla odhlasovat i zastavení rezavění osy zemské. Taky nám slibovali modré z nebe. Jak to tak zatím vypadá, snesli nám ho, ale pod oko. Většina z nás si alespoň tak může připadat. Neuplyne totiž týden, aby na nás místo světlých zítřků nevykoukla nějaká koaliční prasárna. Nemá asi smysl, opakovat všechny peripetie všech sviňárniček, podrazů a křiváren, protože by to bylo nošení dříví do lesa.

Hoši nám předváděli a předvádějí podrazy uvnitř stran, podrazy jedné strany na druhou, druhé na třetí a třetí na první. Slibované reformy nezačaly jak by člověk od pravicové vlády očekával realizací hesla malý a levný stát, ale hrabáním v kapsách daňových poplatníků, což se eufemisticky nazývá reformami. Nebo někdo z vás slyšel, že by vláda zrušila aspoň kousek nějakého baráku plného úředníků nebo jedné jediné zcela zbytečné státní instituce? A že jich je!

Mistrem většiny těchto skvělých návrhů a koaličních rozmíšek je pan ministr Kalousek, který rozvinul plný rejstřík který dlouhodobě pečlivě piloval v lidoveckém lůně, které tím bylo známé už od doby pověstného hada na 3. Jestli tato vláda padne, vsadím boty, že to bude akce tohoto pána, který potřebuje odvrátit pozornost od sebe k jiným. Tak to je ta naše slavná koalice. Splihlá jak zmoklá koala. Prý reformní. A tak bych se v rámci oněch reforem rád těch našich pravicových šetřících ministrů zeptal.

Vážený pane ministře. O kolik jste již snížil počet zaměstnanců Vašeho resortu (skutečných, ne tabulkových), a o kolik jej ještě hodláte snížit do konce vol. období? Kolik obskurních organizací v působnosti Vašeho resortu jste již zrušil, a kolik jich zrušit hodláte? Kolik majetku v působnosti Vašeho resortu už jste privatizoval, případně prodal, a kolik ho hodláte prodat či privatizovat ještě do konce volebního období?

A když Premiér Nečas rozhodne, že zastaví jednu z podivností S-karty, dozví se od koaličního partnera, že je na odpis. Tak jsem zvědav, jestli to pan Padák řekl střízlivý. Protože jestli ano, měl by pan Nečas zakročit jako to udělal s paní Peake na obraně. Jestli teda má koule.

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj