Lhal Jan Ziegler jako imbecil? Jeho lež byla hloupá a jednoduše vyvratitelná. Komu prospívají lži o Rusku?

Rusko je mezi těmi, co prohráli, nazval svůj vylhaný a nenávistný článek na Parlamentních listech Jan Ziegler. Píše v něm kromě jiných pomluv, že Rusko za Putina nepostavilo ani kilometr rychlostní železnice. To ale není pravda.

Rychlovlak Sapsan | foto: RT

Rychlovlak Sapsan | foto: RT

Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Tímto rčením se zřejmě řídí jeden z nejpilnějších nepřátel Ruska na tomto webu idnes i v dalších více či méně veřejných médiích Jan Ziegler, který pravidelně přilévá olej do ohně nenávisti vůči Rusku, Rusům a všemu ruskému.


Nemá smysl tvrdit, že v zemi pod Putinem všechno klape, všichni se mají dobře a jsou spokojení. Otevřeně ale lhát zrovna ve věci vysokorychlostní železnice, která funguje mezi Petrohradem, Moskvou a Nižním Novgorodem je opravdu hodně naivní. Z Petrohradu do Moskvy se do roku 2008 jezdilo sedm nebo osm hodin, v novém rychlovlaku Sapsan, který musí určitě znát i Ziegler, trasu prosvištíte za tři hodiny a čtyřicet minut.

Je to ubohé, o Rusku by se toho přece dalo napsat spousta špatného. A nelhat přitom. Proč si někdo vybere tak primitivní lež i za cenu rizika, že ho někdo veřejně usvědčí ze lži? Stalo se to tak populární, že kdo spílá Rusku je v Čechách pro ostatní hrdinou?Anebo má někdo na tom, aby Češi nenáviděli Rusy čím dál tím víc nějaký zvláštní zájem? Může z toho mít někdo prospěch? Někdo asi ano. Třeba se o tom pan Ziegler někdy rozepíše upřímněji. Jestli mu tedy ještě někdo bude věřit.