Politička Žilková obhajuje sexuální pud příchozích běženců

Herečka a politička z hnutí ANO, Veronika Žilková Stropnická, se vážně zamyslela nad příčinami sexuální agrese muslimských běženců vůči evropským ženám a přišla ve svém rozhovoru pro PL s objevným zjištěním.

Eva Valerie Maxová

Eva Valerie Maxová

Považuji se za náročného filmového diváka, a proto jsem s nadšením uvítala uvedení amerického filmu Revenant (Zmrtvýchvstání), v němž podává strhující výkon herec Leonardo di Caprio. Propracovanost a genialita příběhu, ukazuje na špičkovou práci tvůrců a skvělý výkon hlavních aktérů.

Česká filmová produkce, jevící spíše tendence k úpadku, zavadlosti a podprůměrnosti, tady může zírat s otevřenou pusou a tiše závidět. Pokud vstupují do našich kin takové škváry ze života české vesnice, jako např. Babovřesky a najdou se herci, kteří v nich za drahý peníz ochotně hrají, je něco špatně, herecký vkus potenciálních diváků je stlačován pod slušnou filmovou úroveň.

Filmová a divadelní herečka, Veronika Žilková, sice v roce 1996 získala Českého lva za svůj herecký výkon v roli umírající Marjánky v Michálkově melodramatu „Zapomenuté světlo“, nicméně v Troškově škváru Babovřesky si po šesti letech ochotně zaskotačila.

O své roli paní starostové v roce 2012 prohlásila: „Věčně chodím v růžovém. Jsem taková žužu, prostě Lady Gaga z vesnice.“ Věřím, že si tuhle roli komediální dáma náležitě užila, protože s Troškou je přece legrace.

O dva roky později, v roce 2014, vstupuje herečka jako manželka ministra obrany Martina Stropnického na kandidátní listinu Babišova hnutí ANO. Startuje na osmé příčce ve volbách do zastupitelstva na Praze Suchdole a očekává svůj úspěch, dost možná že sází na svůj příjemný zjev a popularitu u „Babovřeskářů“.

Pochopitelně se do zastupitelstva dostává a ke své profesi herečky s nejvíc sexy hlasem, se vydává na dráhu uvědomělé političky, která bude hrdě bojovat za své občany. Po přípitku a pochvale, která musela z vedení ANO určitě přijít, se blond dáma brzy ocitá ve studiu DV TV, v horké židli novinářky Daniely Drtinové, která své hosty nešetří a dovede klást přesně cílené otázky. (vysílání 24. 11. 2014)

Veronika Žilková, jako začínající politička hnutí ANO, zpočátku v rozhovoru s Drtinovou evidentně kličkuje, plácá se v něm, hovoří o tom, že o její kandidatuře nevěděl ani její manžel, ani předseda Babiš. Ona sama kandidovala v Suchdole bez toho, že by ji někdo přesvědčil, sama postavila kandidátku s idealisty a rozhodla se dobrovolně pracovat po pracovní době, s velkou rodinou, ráda ve smyslu vše pro obecní život.

Drtinová se nově zrozené političky také cíleně dotazovala na „žilkovsko-stropnický“ politický klan, kde hovořila o „Zeleném“ Matěji Stropnickém. Žilková se o tomto odmítla bavit, zřejmě z důvodu zákazu z vyšších míst, možná manžela ministra, řekla jen, že k předsedovi hnutí ANO obdivně vzhlíží a věří mu. V jednu chvíli byla Žilková natolik v úzkých, že Drtinové doslova řekla: „Promiňte, ale na tohle mám manžela.“

Podtrženou sečteno, v roce 2014 se nová politička hnutí ANO Žilková, v rozhovoru s novinářkou Drtinovou ukázala jako cíleně zvolená osobnost, která měla a také podpořila ve volbách hnutí i svého manžela, bez detailní znalosti programu a tehdejší struktury hnutí ANO.

Celý rozhovor před kamerami skončil silně znervózněnou herečkou, neschopnou odpovědí a argumentace, a profesionální novinářkou Drtinovou, která svými věcnými dotazy divákům ukázala, že v politice a diskusi o ní to nelze uhrát. Na konkrétní otázku je očekávána konkrétní odpověď. Zde nefungují předem připravené scénáře, schválené např. manželem, politikem ze stejného hnutí.

Politička Žilková po roce jistě v suchdolském zastupitelstvu vykazuje příslušnou míru nadšení pro kanalizaci a opravené chodníky a zcela jistě v dalších a dalších Babovřeskách herecky roste, neboť evidentně nestíhá číst články, v nichž v poslední době rázně vystupuje předseda její srdcové strany – hnutí ANO, Andrej Babiš.

Zřejmě jí unikl poslední rozhovor s ním na serveru novinky.cz ze 16. 1. 2015 o tom, že žádné uprchlíky přijímat nemůžeme. Na dotaz, zda mají být Evropané vůči uprchlíkům ohleduplnější, Andrej Babiš reagoval mimo jiné slovy:

„…Za výrok, že si ženy mají držet cizince na délku paže, by měla primátorka Kolína nad Rýnem okamžitě rezignovat. Uprchlíci by se měli chovat jako hosté, tedy slušně, a rozhodně by si neměli například vybírat, co chtějí jíst. Evropa a zejména Německo prožívají krizi identity. Nejenom v Německu očividně existuje značný rozdíl mezi zveřejněným míněním mediálních a politických elit a veřejným míněním.“ (zkráceno)

O tom, zda svá slova myslí upřímně, nebo jde o politický tah před následujícími volbami, může čtenář a volič jen spekulovat. V Evropě dochází a bude docházet k novým problémům, na které nebyla připravená, sexuální útoky a obtěžování žen ze strany pologramotných běženců jsou pouze jedním z nich.

Přesto se i dnes najdou tací, kteří ve své naivitě a vstřícnosti veřejně násilníky omlouvají a snad je i chápou. Politička Žilková Stropnická patří mezi ně. V rozhovoru pro Parlamentní listy, které rády zpovídají sluníčkářské herečky např. Fischerovou, Filipovskou a Vašáryovou, dostala paní Veronika prostor, aby promluvila. (16. 1. 2016)

Její názor na sexuální násilí mladých muslimů je sice do určité míry vyhraněný, Němci prý museli něco podobného čekat, když ženy chodí v obtažených džínách. I proto situaci na poli křesťansko-muslimské sexuality v budoucí Evropě vyhodnotila politička Žilková z hnutí ANO následovně:

„Je to podle mě silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům, to opět bude hlas přírody. Výběr partnera je takový, i když s tím nemusíme souhlasit.“

Ona sama prý navíc připomínkovala za školskou komisi hnutí ANO „Dlouhodobý vzdělávací plán magistrátu“ a přišla s návrhem, aby do škol byla zavedena multikulturní výchova jako samostatný předmět, protože: „ i my se musíme naučit pochopit cizí náboženství, psychologicko-sociologické pochody i kulturu…“

Herečka Žilková si o uprchlících nemyslí, že jsou zaostalí, podle ní jsou jen jinde a my musíme být tolerantní a vzájemně se učit. Oni od nás a my od nich. Uvědomit si, že: „Kdysi jsme my způsobili pád Říše římské. Teď je na nás, jestli jsme dost „potentní“ v tom, abychom zastavili pád „Říše evropské“.


A závěr?

Pokud někdo vnímal dosud Veroniku Žilkovou jako českou populární herečku, snad i komediálně laděnou, je nucen svůj názor na ni naprosto reálně přehodnotit. Blond „Lady Gaga z Babovřesk“ (2012), křížená zuřivou reportérkou z pořadu Tele Tele (2000 -2007) by imigrační krizi, přesněji uprchlickou invazi, nevyhodnotily lépe. Ovšem doba se poněkud změnila a zdá se, že na trapný a laciný humor není v naší společnosti ta pravá chuť a nadšení.

Jestliže se Veronika Žilková rozhodla ve své víře, lásce k politice a nově objevenému přesvědčení, působit jako profesionální politička, měla by si uvědomit, že veřejně nemluví jen sama za sebe a nevypouštět své unáhlené antropologicko-sexuologické závěry o tom, že pud nás Evropanek, z důvodu hlasu přírody bude směřovat k nadrženým muslimským samcům, ani o tom, že multikulturní výchova patří do škol!

Pokud má politicky angažovaná herečka na evropské ženy a přínos nefungujícího multikulturalismu svůj zjednodušený názor, nechť ho sdílí doma se svým domácím politickým klanem a neprezentuje ho veřejně.

Na podobná „fundovaná“ vyjádření narychlo spíchnutých političek tady opravdu není nikdo zvědavý!


Zdroj.