Po hlavě rovnou do „Brusele“

Tak nám dnes pan prezident podepíše dodatek k Lisabonské smlouvě, kterou schválila sněmovna, senát a nakonec i poslední vzpurný mohykán Václav Klaus. Ta smlouva má skoro 400 stran. Kolik našich politiků si ji asi přečetlo, než hlasovali pro její schválení? Vědí vůbec, co pro nás vlastně znamená, nebo jen podlehli nátlaku a výhružkám, kterým jsme museli čelit ze strany těch velkých z EU? Víme, že svěřila Evropu do rukou především Německa a Francie?

Tato slavná LS omezuje možnost některých států vetovat rozhodnutí v radě EU. LS umožňuje nařizovat Evropské unii, jaké u nás mají platit zákony. Lisabonská smlouva umožňuje orgánům EU rozhodovat o rozdělování kvót, kolik uprchlíků z třetích zemí musí členské státy přijmout. A taky nám slavná Evropská unie zakázala používat název „RUM“ , EU nám přikázala, kolik smíme vyrobit ročně mléka. Pokud ho vyrobíme více, musíme ho zničit.

Kauza víza do Kanady jen doložila jasný fakt, že velké vedoucí státy unie naše problémy nezajímají, a nehodlají je nikdy a nijak řešit. Pokud tu jsou problémy, naopak tu bude vždy tlak na to, řešit je na úkor malých a v podstatě bezmocných států, jako jsme my. Proč musíme dovážet cukr? Zahraniční firmy koupily cukrovary – na ně dostaly kvóty, pak cukrovary zavřely. To je normální? A co žárovky? Už si ani na hajzlíku nepřečtu časopis. V lékárně už si nekoupíte rtuťový teploměr, Unie je zakázala prodávat. A tak teď máme Lisabon.

Žijeme prý v demokratické zemi. Vzpomínáte si, že byste pro taková omezení někdy hlasovali ve volbách? Já ne. Tak kdo to zařídil? Kokoti. (Toto není sprosté slovo, ale terminus technikus z trilogie Spiknutí kokotů, kterou napsal psychiatr, skrytý pod pseudonymem MUDr. X. Crement. ) Proč jsme byli plni nadšení při vstupu do EU? Byl to pocit, že se staneme součástí nějaké širší naší společné Evropy. Skutečnost je taková, že ona Evropa je širší a společná, ale rozhodně ne naše. Byla a je francouzská či německá. A té Unii dneska podepíše nový prezident dodatek, který nás zaváže platit dluhy které nadělali jiní. Jakoby nám nestačily naše vlastní.

Zdroj: paulczynski.cz | Redakčně kráceno | Titulek redakčně upraven