Jan Tříska, havloid z L. A. – Bláboly, bláboly a jen jeho hloupé bláboly

Herec Jan Tříska, který žije v Los Angeles, dění kolem uprchlíků bedlivě sleduje. Zpoza velké louže oceňuje zejména přístup německé kancléřky Angely Merkelové. Tříska kritizuje běžné obyvatelstvo, které prý nemá rádo jinakost.

Jan Tříska | repro-foto: youtube.com (Budweiser Budvar)

Jan Tříska | repro-foto: youtube.com (Budweiser Budvar)

Pane Třísko, já Vám něco řeknu. I když to číst zřejmě nebudete, ale musím. Celá naše přirozenost je založena na STEJNOSTI. Ne na jinakosti. Když si někdo hledá životního partnera, tak si hledá někoho, s kým by sdílel stejné hodnoty, stejný smysl pro humor, podobné koníčky… Jednoduše aby měl ten druhý podobný náhled na život.


Nikdo nehledá životního partnera s tím, aby byl co nejvíce JINÝ. Naopak, hledá někoho, kdo se bude co nejvíce podobat jemu samotnému. To samé i s přáteli. Koho si lidé volí za přátele? Lidi, se kterými si nemají co říct, kteří mají úplně jiné názory, zájmy, preference? Ne, za přátele si většinou vybíráme lidi stejného nebo podobného smýšlení.

Samozřejmě společnost nemůže být celá stejná, to už zavání uniformitou a totalitou. Jenže opak (jinakost) ve společnosti neznamená dobro. Znamená to roztříštěnost, disharmonii, chaos. Souboj kultur. A často i občanskou válku.


Zdroj.