Je to ještě větší slepice, než jsme si mysleli?

Koalice chce, abychom drželi hubu a krok, platili daně, měsíčně posílali  babipráskačenky DPH, nekritizovali migraci, dodržovali zákony ještě než začnou platit a přitom je sama porušuje.

Jaroslava Jermanová

Jaroslava Jermanová

První místopředsedkyně poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO odpověděla  v otázkách Václava Moravce na otázku, zda může mít národ úctu k zákonům, když sami poslanci porušují zákon tím, jak protlačili EET:

„My jsme byli dotlačeni do situace, kdy nám nic jiného nezbylo, protože jednací řád přežil svoji dobu. Je tam spoustu děr, kterých se dá využít a zneužít a v tuto chvíli je zneužíváno. My se na to díváme z hlediska toho, že jsme dostali od voličů právo vést tuto zemi, snažíme se to dělat a menšina nám v tom brání,“

Tedy, paní Jermanová prohlásila, že koaliční poslanci porušili jednací řád sněmovny, který má váhu zákona. Důvodem má být to, že dle ní zákon je nedokonalý a umožňuje opozici blokovat sněmovnu. Inu tak fajn, pokud mi paní Jermanová jako zákonodárce dává příklad, že mohu porušovat zákon, pokud se mi nelíbí, tak co kdybych přestal každý měsíc posílat babipráskačenky DPH, ignoroval EET, hulil v nekuřáckých hospodách? Cop kdybych přestal platit daně, když vím, že se se stejně buď rozkradou, nebo nesmyslně rozhází? Rozhodne Ústavní soud tak, aby se Babiš „nažral“ a Ústava zůstala celá?


Na Ústavní soud míří stížnost, která chce docílit zneplatnění zákona. Jakkoli je ten zákon paskvil, věří snad někdo tomu, že levicový Ústavní soud zákon zruší a postaví se prezidentu Zemanovi, který soud složil, postaví se ČSSD a ANO? Pokud ale Ústavní soud zákon nezruší, bude tím deklarovat to, že pokud nám zákon nevyhovuje, pak jej můžeme (beztrestně) nedodržovat a tedy porušovat. Když jsem si na timeline Andreje Babiše postěžoval na cenzuru, byl můj příspěvek obratem smazán. Jiný příspěvek, který se týkal místopředsedkyně Jermanové byl ale na jeho timeline ponechán a měl nadpis: „Ještě větší SLEPICE, než jsme si mysleli…“

Tak, pokud s tím ohodnocením místopředsedkyně Andrej Babiš souhlasí, odpustím mu i to mé smazání…


Zdroj.