Žijeme v kolektivním trestu, kdy systém je křížená oligarchie s neomarxismem

Sluníčkáři rádi mentorují, že nesmíme na muslimy používat kolektivní vinu. To, že oni kolektivní vinu používají na nás, je již známý fakt.

Lea Vojteková

Lea Vojteková
Ovšem již méně zřetelné je, že my vlastně pod něčím jako kolektivní vina (kolektivní trest) žijeme. Jmenuje se to demokracie. Když 30% lidí zvolí stranu, která pak ovládne parlament a dělá věci, se kterými 70% lidí nesouhlasí, tak těch 70% lidí má smůlu. Nezmůžou nic.

My de facto žijeme v takovém mixu kapitalismu a socialismu. Z obou bohužel zakoušíme to nejhorší. Z kapitalismu tady máme oligarchii a ze socialismu zas neomarxismus. Oba směry degenerovaly. Vím, že tohle se nebude líbit zastáncům kapitalismu ani zastáncům socialismu. Jenže bez skutečně kritického „pohledu do zrcadla“ se tady v tom marasmu můžeme plácat donekonečna.

Řešením by bylo, aby byla přijata odvolatelnost politiků politiků v obecném referendu. Lžeš, kradeš, podvádíš? Tak končíš hned a nazdar… Vím, někteří by mohli namítnout, že tohle se dá snadno zneužít. Ale při rozumném nastavení referenda ne. Dejme tomu, že na odvolání určitého politika by byl potřebný hlas 50% voličů, kteří by byli za.


Zdroj.