Medvědí služba

„Prima lže“!, horší se pan Lhoťan a uvádí, že v uvedených tří reportážích (vyvolaných mimo jiné reakcemi mainstrreamových lhoťanů z ČT apod.)

Svatopluk Otava

Svatopluk Otava

Prima nijak neprokázala, že by irácký uprchlík (z Libanonu) pan Batta řekl to, co řekl, poněvadž překladatel řečeného byl přece muslim. Mne asi nikdo na základě zveřejňovaných článků nebude moci obvinit z toho, že bych stranil muslimům. Ale princip kolektivní viny, tak snadno vyslovený panem Lhoťanem musím odmítnout.

Pan Lhoťan tvrdí, že kontext odvysílaného je vytržený a Prima prý neodvysílala celý hrubý materiál. Nu, celý materiál je asi tak dvouhodinový a lze vyslovit pochybnost, že by takovouto stopáž v komerčním médiu bylo možno odvysílat tak, aby měl hlavu i patu a diváci v drahém vysílacím čase nepřešli raději – kam? Snad k internetu… Nějakými důkazy o „lžích“ reportérů TV Prima se pan Lhoťan vůbec nezabývá. Zato vystrkuje do popředí jméno šéfredaktorky zpravodajství Jitky Obzinové, o jejíž mnohém zpravodajském počínání v jiných médiích si jaksi každý může myslet své. Jenže v souvislosti s uvedenou reportáží to tak nějak správně zapůsobí. Takový malinkatý profesní faul, že ano?


Ne však dosti na tom. Dále se „křesťan“ snadno přehoupne za přikázání o nepřípustnosti vyslovení křivého svědectví. Prostě lže. Uvádí (v neděli), že TV Prima neumožnila shlédnout hrubý materiál nikomu nestrannému. A to den po té, co své názory na údajnou manipulaci s materiálem mediálně zveřejnil zástupce ombudsmanky JUDr. Křeček, jenž po podrobném bádání a několikanásobném nezávislém překladu (též od soudního tlumočníka) žádnou manipulaci neshledal a tak svůj názor prostě řekl. Vzápětí si ale od své šéfky Šabatové vyslechl své a dokonce byl obviňován z možného porušení zákona.

Ani se mi nechce věřit, že tak tendenční materiál sepsal pan Lhoťan osobně. Spíše to vypadá na kolektivní dílo s panem Čulíkem (BL) a Wolnerem (ČT), když spolu ve Slávii čekali na čtvrtého do pauzírovaného mariáše.


Text autora redakčně krácen