Jak se „syrský Kurd“ proměnil v Turka

Alláhu veliký, slitovný… Jaká pozoruhodná náhoda…, řeknou si psi nevěřící. Ale my, sunnitská mysl Boží víme, že Všemohoucí sám vyslal ďábelského, syrského Kurda, aby zlým činem dopřál svaté oběti tureckých mučedníků. Ještě více se nyní semknou řady bojovníků při zašlapávání šíitského hada a při dobývání ďaurské Evropy pod vedením zbožného sultána Erdogana.

Hnusná tlama Erdogan

Hnusná tlama Erdogan

Qui prodest?, táží se juristé při hloubání nad možným hybatelem podlého činu. V tomto případě Assadovi? A proč? Aby se na něj vrhla NATOfilní smečka žurnalistů, podlézavých, kolaborantních politiků a jiných handlířů se svobodou vlastních národů? Nebo spíš osmanským a saúdským hordám na hranici Sýrie, které jen čekají, až je zmatený černý hošík z Bílé chaloupky Strýčka Sama konečně pustí ze řetězu?

Qui prodest? Kurdům snad, dennodenně drceným Islámským soustátím Turecka a Saúdské Arábie? Nebo spíše zločineckým, neustále dozbrojovaným hordám pedofilních vrahounů ze všech koutů světa, mohutně zásobených dvěma shora uvedenými agresívními režimy? Kurdským ženám, jejichž ozbrojené matky, ženy a dcery ruku v ruce s otci, muži a syny ženou sadistické vrahy rychlým tempem za hranice rdoušeného Kurdistánu? Aby se věrolomný, jakž takž neutrální postoj amerických šiřitelů „našeho způsobu života“ změnil na otevřeně nepřátelský a k osmanským kanonům a letadlům se oficiálně přidaly i americké tlupy „poradců“?

Qui prodest? Rusku snad, které přesnými, sofistikovanými údery způsobilo, že Syrská armáda přiměla bandy fanatiků odhazovat zbraně, převlékat se honem do ukořistěných šatů znásilněných a povražděných žen a prchat pod ochranu tureckých výrobců „syrských uprchlíků“? Nebo spíše osmanským „byznysmanům“ erdoganské famílie, jimž končí období drancování a loupení iráckého a syrského nerostného bohatství?

Qui prodest? Vladimíru Putinovi, jenž s hrstkou nemnoha politiků, hodných tohoto jména, s nekonečnou trpělivostí drží svět posledních pár metrů od propasti jaderné války? Nebo spíše nenasytným majitelům jmění, jimž se díky pokročilým technologiím zdá, že je zbytečných lidských bytostí na planetě nějak moc a snaží se je „redukovat“ i za cenu nejstrašnější války, kterou v bláhové víře ve vlastní nezranitelnost hodlají přežít ve svých úkrytech vykutaných do nejpevnějších skal?


Když si na tyto otázky odpovíme pomocí obyčejného selského rozumu, potom se zdá riskantní karta s vraždou vlastních vojáků, kterou vytáhl Erdogan z rukávu zrovna ve chvíli, kdy se asi hraje vabank, docela reálná. Jestliže Erdoganovi nevadí stovky utonulých nelegálů, které v Turecku jeho vlastní mafiáni napřed do mrtě oberou, aby je pak v malých kocábkách vykopli na moře směr Evropa, proč by mu mělo vadit nějakých třicet vlastních, „moudře“ obětovaných vojáků, z nichž se dá vytlouct tak fantastický, politický kapitál?

Do kdy bude i naše republika na té špatné straně barikády? Do kdy poneseme my i naši potomkové spoluodpovědnost za historickou skvrnu na našich dějinách? (Budou-li ovšem do budoucna vůbec jaké dějiny… Uff…)

Vida, 24. 2. I český internet zaznamenal zprávu agentury Reuters, že „syrský Kurd“ je zcela očekávávaně Turek…