Český cikán: „A já pracovat nebudu a ty gadžo peníze dej, rasisto jeden!“

Očekávám virtuální bitvu a nálet milovníků politické korektnosti (to je ten newspeak který nazývá cigány Romy, americké černochy afroameričany, homosexuály gayi, aniž by původní výrazy měly jakýkoliv pejorativní přídech). Máme vládní zmocněnkyni pro lidská práva menšin. Zatímco bychom potřebovali zmocněnkyni pro povinnosti menšin. Potřebovali bychom stanovit jasná pravidla.

Chceš dávky? Tak se podle toho chovej. Jinak o ně přijdeš. Neposlals děti do školy? Přijdeš o dávky. Neuklidíš si bordel kolem domu? Přijdeš o sociálku. Budeš rušit noční klid? Přijdeš o sociálku. Nedostavíš se na rekvalifikační kurz? Přijdeš o sociálku. Ovšem to bychom tu nesměli mít etnobyznys pobírající dotace na převýchovu a spoustu různých ochránců, kteří v duchu“political correctly“ budou dělat rasizmus ze všeho a z každého, kdo se pokusí o nějaké řešení nebo myšlenku, která v konečném důsledku má danou problematiku řešit.

Lidé, kteří chtějí po menšině aby žila jako většina se totiž u nás nenosí. Dokud bude systém tak štědrý jako je, nezmění se nic. Nechozením do školy to začíná, nechutí k práci to končí. A aby někdo neřekl, že tu jen tak filozofuji, přidám jednu příhodu ze života. Jedna firma potřebovala obsadit do nově získané zakázky i pozice, na které se nikdo nehrne.

Úklid sněhu na vnitropodnikových komunikacích, to znamená být v pohotovosti a když napadne, třeba ve dvě ráno nastoupit a makat, aby ranní směna šla po uklizeném. Nebo úklid provozních toalet a řeknu Vám, že někdy je to práce pro vrahy. Je neuvěřitelné, jak zaneřáděný prostor po sobě dokáží zanechat „našinci“, kteří jinak pohrdají každým, kdo není bílý. Prasata je mírné hodnocení. A tak firma podala hlášení volných míst na úřad práce s popisem požadované práce. Jak myslíte, že se to vyvíjelo dále?

Přišlo pár podivných existencí, které bez dlouhých řečí zajímalo jediné. Jestli dostanou razítko, že se nepřijímají. Někteří se hned mezi dveřmi popsali jako lumpové které je právě propustili z kriminálu a prohlašovali, že stejně dělat nebudou. Vrcholem byl hoch asi tak 23 let, Rom, oblečený ve značkovém oblečení jehož cena převyšovala cenu oblečení všech přítomných dohromady, účes módní rozcuchaný melír, brýlky, odhaduji tak na RayBan, na čele, zlatý kódr, zlatý řetěz.

Pravil: “ Já samozřejmě tu práci nechci, já jsem vyučený čalouník“. Zaměstnavatel: „Takže zaškrtneme, že práci nepřijímáte.“ Na to on zkušeně: „Ale kdepak, to by mně vyřadili z evidence. Napište, že mně neberete.“ Zaměstnavatel: „Ale to nejde, my Vás bereme na ty úklidy hajzlů.“ Na to on: “ Ale druhej den se hodím marod a ty hajzle si můžete uklízet sami.“

Nakonec dostal potvrzení, že je zařazen do výběrového řízení. Už se neozval. Už se neozval vůbec nikdo. Tak taková byla chuť k práci. A jestli uvedené etnikum, říkejme mu Cikáni nebo Romové budou projevovat takovouhle chuť k práci a dokud nebudou sami chtít posílat děti do školy, pokud sami nezjistí, jaké jsou elementární hygienické návyky, pokud nepůjdou jako já nebo vy ráno do práce namísto vysedávání na zápraží, pak každá zmocněnkyně či vládní agentura bude na dvě věci.

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz