Babišův cenzurovaný press: Na (i)dnes Vás umlčí cikán a zítra muslim? A nejen to?

Každé medium má právo si nastavit svá pravidla. Jenže, jednak by neměla být v rozporu s Ústavou a dalšími zákony ČR dále, dané medium by nemělo svá pravidla samo porušovat. Tedy, pokud autor psaného textu neporušuje zákony ČR, neměl by být jakkoli omezován ve svém projevu.

Andy BáBíš | foto: ceskatelevize.cz

Andy BáBíš | foto: ceskatelevize.cz

Navíc, de facto každé medium je někým vlastněno, tedy je „soukromé“, ale to je nijak z povinnosti dodržovat zákony nevyjímá. A medium by mimo jiné mělo stran zpravodajství podávat pravdivé informace a stran komentářů, blogů, diskusí atp. dát prostor oběma stranám. To však ale podle mého názoru idnes.cz nedělá. Navíc, mnoho lidí poukazuje na to, že zavedlo doslova nekompromisní cenzuru. Myslím si, že vlastník media, i když jej neřídí, tím, že rozhoduje o předsednictvu i dozorčí radě, nese za obsah daného media osobní odpovědnost. Navíc, pokud je tím vlastníkem politik a ministr financí Andrej Babiš.

necenzurujeme

Ten se nedávno na svém timelime vyjádřil, že nechce cenzurovat internet, že pouze bojuje proti nelegálnímu sázení. Tomu nelze než jen zatleskat a podporovat takové úsilí. Dále se Andrej Babiš vyjádřil, že by okamžitě protestoval proti cenzuře internetu. A tak si toto prohlášení (stejně jako heslo „ANO, bude líp“), porovnejme se skutečností. Podívejme se na fakta, nepíši zde nějaké osobní dojmy. Idnes byl před dvěma třemi roky exelentní medium, podával vcelku objektivní informace, umožňoval zaregistrovaným blogerům psát prakticky o čemkoli bez jakékoli cenzury. Tento stav se začal ale pomalu měnit před třemi roky a změnou vlastníka, tedy okamžikem, kdy medium koupil Andrej Babiš, se medium začalo měnit vcelku radikálně. Tedy, podle toho, jako to vidím já. Jenže, nejen já, když si pročtete diskuse……

Exadmin Jan Dvořák to ještě jakž takž „držel“, i když byl mnohými napadán. Pak jako šéfadmin nastoupil Patrik Banga (z lukrativního a prestižního postu v ČT odešel, nebo byl vyhozen?) a nastoupila vláda tvrdé ruky. Jak to vypadá v praxi? Pokud autora, slušně kritizujícího migrantskou vlnu, USA či sluníčkáře kterýkoli diskutér napadne, či jej doslova uráží a diskredituje, je adminem tolerován. Pokud se ale v diskusi autor brání, je jeho diskusní příspěvek okamžitě smazán. Pokud bloger kritizuje Zemana, Putina, Rusko, protestující proti migraci, lidově řečeno, je „sluníčkář“, je poután automaticky na titulce. Oponent nikoli. Pokud „protiruští“ blogeři Polický, Peszyński tvrdí, jak Rusko krachuje, či sestřelilo letadlo, či okupuje Ukrajinu, bez jakéhokoli odkazu na zdroj či nějakého důkazu, je absence důkazů a zdrojů (v rozporu s kodexem blogera) tolerována a navíc jsou často zvýrazňováni na titulní straně. Jakmile ale někdo napíše opačný názor (a navíc jej odzdrojuje), je jeho blog okamžitě stažen do soukromých, nebo je bloger okamžitě zablokován.

Máme platnou Ústavu, která „zaručuje“ svobodu slova. Máme ostatní zákony, například „Tiskový zákon“. Idnes.cz je sice soukromé, ale veřejné medium a jako takové by mělo zákony dodržovat. Jenže je podle mého porušuje

Jen pro příklad, po nástupu Patrika Bangy byli (nevím o všech – zrušeni blogeři Konvička, Synek, Malý…). Je s podivem, že jen ti, co měli shodný názor (s většinou veřejnosti) na prezidenta Zemana, na Putina, USA, migranty. Od nich byly důkazy a zdroje nekompromisně požadovány, od proamerických sluníčkářů nikoli. Navíc, „úsměvné“ je, že můj blog byl zrušen pár hodin před finále soutěže „Bloger roku“. Inu, muž s brašnou nesmí projít, že?

Patrik Banga - agresivní cikánský rasista | foto: necenzurujeme.cz

Patrik Banga – agresivní cikánský rasista | foto: necenzurujeme.cz

Když jsem napsal blog, že NĚKTEŘÍ Romové ve vyloučených lokalitách terorizují své okolí, Patrik Banga mi napsal, že lžu. Když jsem napsal, že mezi migranty je jen 10 % uprchlíků před válkou, opět mi napsal, že lžu, přestože to konstatují premiéři EU a zpravodajské služby EU. Patrik mi napsal, že ho to nezajímá. Když jsem napsal, že bylo s tělíčkem nebohého syrského chlapečka manipulováno pro „lepší“ fotografie, opět mi Banga napsal že lžu přestože jsem důkazy zveřejnil v blogu. A tak bych mohl pokračovat..

Když jsem se bránil, pak mi Patrik Banga v korespondenci nejvíce vyčetl mé blogy, kde jsem kritizoval JEDNINCE z řad Romů. Nikoli Romy jako takové. To není jen můj subjektivní názor , stačí si projít „strýčka“ google. Ano, kritizoval jsem v blozích ty Romy, co zneužívají dávek, lynčují, kopou do „bílých“ žen a sekají do „bílých“ mačetou. Zároveň jsem ale vyzdvihoval Romy, kteří nekradou, pracují a jejichž děti chodí do školy a vyjádřil jsem jim maximální podporu. Patrik Banga získal možná bez jakékoli praxe a vzdělání místo redaktora ČT, podle mne na úkor mnoha lidí s praxí a vzděláním. K tomu samému podle mne došlo i u idnes.cz . O.K, sklapnul bych, pokud bych neměl pocit, že si Patrik Banga vyřizuje účty s většinovou společností.

Patrik Banga mne zrušil jako blogera idnes.cz. Podle mého šlo o osobní mstu a projev rasové nesnášenlivosti. Podle mého idnes.cz, Patrik Banga a vlastník idnes.cz Andrej Babiš porušují Ústavu ČR a zákony ČR. A podle mého Patrik Banga zneužívá své funkce a dopouští se trestného činu rasové nesnášenlivosti. Nejde o mne, jde o princip. Jde o to, že medium, vlastněné Andrejem Babišem lidem vymývá mozky, cenzuruje a šíří tendenční propagandu, nepřímo členem vlády ČR. To považuji za alarmující !!!

Andrej Babiš je kritizován za střet zájmů. Pokud ale „toleruje“ a tedy tím pádem podporuje tendenční zpravodajství a cenzuru v jím vlastněném mediu, pak to považuji za mnohem více společensky nebezpečné. Protože to, co Andrej Babiš „toleruje“, to tu 51 let praktikovala KSČ!!! Je mi za měsíc 60 let. Pracoval jsem 40 let a dnes nemám šanci sehnat zaměstnání. Mám vzdělání, praxi, je za mnou plno staveb, které jsem řídil a dodnes slouží.

Mám praxi, vzdělání a je za mnou poctivě odvedená práce. Dnes jinou nemám šanci sehnat. Cenzor Patrik Banga ji ale možná i díky rase, či etniku a „kvótám“ má. I když nic „nepostavil“ a nevybudoval a likviduje oponenty. Ale je Rom a já jsem jen bílej gadžo. Patrik Banga se podle mého dopouští rasové diskriminace. Ale aby to mohl někdo posoudit, to bychom museli žít ve společnosti, která by nebyla ovládána Mafií a kmotry.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Tak, je to tak správně, předsedo? Dnes většinovou společnost, díky stupiditě Bruselu „ovládají“ proRomové a sluníčkáři a tak…….. ji zítra ji budou ovládat muslimové???

Patrik Banga mne zablokoval, protože prý lžu – posuďte sami, na www.necenzurujeme.cz, kdy, kde a v čem jsem lhal. Za komoušů jsem nikdy neuvažoval o odchodu ze země. Dnes ano. V roce 2001 na mne Romové v Kadani pořádali štvanici a po 15 letech mi multikulturně chtějí zavřít hubu. Pro názor. Nezavřou, jen si tu „svobodu slova“ musím zaplatit ze svého, postavením vlastního diskusního webu. Za jak dlouho mi jej Brusel zruší?


Zdroj: necenzurujeme.cz