Přátelé Turecka ve státní správě ČR

Jeden z mnoha případů šikany a diskriminace ze strany středočeské policie. Ministr vnitra by měl odpovědět na otázku: „Cui bono?“ Čili: „Komu ku prospěchu?“

Yekta Uzunoglu

Yekta Uzunoglu
Já jsem přemýšlel, jak mohu vlastními silami bojujícím Kurdům pomoci. Jsem lékař, od mojí profese se odvíjelo i moje přemýšlení o pomoci Kurdům. Kurdové mají velmi málo zdravotnického vybavení, okamžitá možnost lékařské pomoci pro Kudry zraněné v boji, je  často otázkou jejich přežití. Od jedné tuzemské záchranné služby jsem koupil normální Tatru 815 a obojživelnou sanitku Volvo. Nic víc.

Václav KUČERA

Václav KUČERA

Auto má českou poznávací značku a je zde zaregistrováno už šestadvacet let. Záchranná služba, od které jsem ji koupil, je jednou z nejvýznamnějších záchranných služeb v České republice. Byla velmi činná při povodních. Ve chvíli, kdy ze svých osobních peněz koupím jako bývalý spoluzakladatel Lékařů bez hranic tuto sanitku a přivezu ji na zahradu, abych ji mohl poslat do Kurdistánu, jde po mně policie Středočeského kraje, kterou vede jistý plukovník Václav Kučera.

Není to nikdo jiný než onen policejní šéf, který se velmi tučně podepsal pod osudem mým a dalších Kurdů v devadesátých letech. Ostatně s Josefem Klímou v televizi Nova jsme tehdy prokázali, že jeho úřad chránil turecké ilegály propojené s mezinárodním organizovaným zločinem žijící v Česku.Úřad toho samého Kučery se mě snaží, od té doby, co jsem opět v médiích, všemi a velmi často nezákonnými prostředky dusit.

Česko se veřejně hlásí, že je v koalici proti Islámskému státu. Prezident Zeman přijímá kurdského prezidenta na Pražském hradě a říká mu, že se kloní před kurdskými bojovníky. Česko posílá našim bojovníkům nejvíce zbraní a munice.

Když se tam ale snažím poslat obojživelnou sanitku, jsem šikanován. To je ale jen z jeden z mnoha případů šikany a diskriminace ze strany středočeské policie. Ministr vnitra by měl odpovědět na otázku: „Cui bono?“ Čili: „Komu ku prospěchu?“


Zdroj: Blog autora | Profil autora: Kdo je kdo