Organismus ODS se nachází ve stádiu pokročilých metastáz

Jan Zahradil správně napsal v nekrologu k úmrtí Lady Tchatchrové, duch britské Konzervativní strany a hlavně thatcherismu stál u zrodu Občanské demokratické strany. I to je důvod, proč by si měla současná ODS umět říci sama sobě do očí, jak se věci skutečně mají. A to tvrdě, po thatcherovsku.

Z pozice jednoho z „…otců zakladatelů“ této strany bych jejím členům a zvláště pak představitelům na všech úrovních vzkázal toto: přestaňte konečně sami sebe a vaše okolí „oblbovat“ stavbou nesmyslných vzdušných zámků!

Organismus ODS se nachází ve stádiu pokročilých metastáz, zasahujících jeho prakticky téměř všechny buňky. Jediné, co je možné udělat, je razantní vyříznutí primárního zhoubného nádoru v co největší šíři, a pak drastická, bolestivá a dlouhodobá chemoterapie.

Špičkovým chirurgům, kteří se do této nesmírně náročné operace pustí, držím bez sarkasmu všechny palce. Protože musí vědět, že statisticky se úspěšnost podobného zákroku pohybuje někde kolem 5%. Třeba to ještě stojí za to. Ovšem rušení místních sdružení tou léčbou rozhodně není.

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz