Půjdou komunisti do prdele? Ne, oni tam dovedli nás

Chcípněte komunisti, napsal někdy v roce 2009 neznámý autor na sídlo břeclavských komunistů. Ukázalo se, že čmárat nápisy na zeď není k ničemu. Nechcípli, ba ani nevymřeli. Naopak. Posilují. Protože zdá se mají dost pomateného dorostu. A taky dost voličů – nostalgiků vzpomínajících na staré dobré časy, kdy sice museli držet hubu krok a zákryt a do ciziny se dostali leda tak k Balatonu a to ještě na poukaz ROH, ale vyhovovalo jim, že všichni měli stejné hovénko.

A dnes jim vadí, že někteří co se starají mají víc. Bojím se, že komunisti nechcípnou tak brzo, hlavně taky proto, že mají své kámoše ve své filiálce co se jmenuje ČSSD a která je drží při životě. Tvrdí ale, že přes všechny nedostatky měl minulý systém proti současnému základní přednost – ctil sociální práva lidí, bez nichž jsou ostatní lidská práva pouhou iluzí.

„Naše cesta k socialismu je cestou demokratickou, cestou svobodné volby většiny. Jsme přesvědčeni, že na této cestě najdeme spojence, přemýšlivé občany, mladé lidi, kterým není budoucnost naší země lhostejná,“ praví dnešní komunisté v jakési své deklaraci.

A tak si vzpomínám na tátův bonmot. Synu, neboj. Jednoho krásného dne půjdou komunisti do prdele. Táta se mýlil. Zatím to na to nevypadá. Protože národ prožívá krizi v nákupních centrech a rudochy do onoho místa nemá kdo doprovodit.

Redakčně kráceno; Titulek redakčně upraven; Zdroj: paulczynski.cz