Propaganda a manipulace. Kdo umí vyhrává

Propaganda je vlastně pouhý názor jednotlivců a skupin. A to často vymyšlený, nikoliv pravdivý, tudíž i nebezpečný. Názor zformulovaný tak, aby přesvědčil široké vrstvy čtenářů, jinak tedy občanů o pravdě propagátora.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

A samozřejmě zdiskreditoval názor konkurence. Jinak toho , kdo je terčem. A v dnešní době, snad víc než jindy propagandu užívá každý. Míním tím každá mocnost, politická strana, nevyjímaje církví a dá se do ní zahrnout i reklama v novinách a televizi, dokonce polické bilboardy. Slovo má sílu a má takovou sílu, že vás může doslova zlikvidovat. Není tedy divu, že pokud jedna strana začne šířit svoje „názory“, druhá okamžitě brání a přejde do protiútoku. Vzniká válka slov. A pak nastává otázka zda se té, či oné straně podaří získat více „bodů“, jinak řečeno více stoupenců. To se pak sleduje a dosažené výsledky se vyhodnocují a následně se buď propaganda zesílí, rozšíří, zmírní, prostě zaleží kam až propadátor došel.

Je to zajímavé téma a nejsem si jistý zda vše dokáži vtěsnat do plánovaných asi 1000 slov a přestože nemám omezení, nechci jednoduše nudit čtenáře dlouhými články. Chci mluvit o síle slova. Podobné úvahy byly již napsány, nebudu první kdo se podivuje nad touto účinnou zbraní.

Propaganda je ale jen jiná forma lhaní, šíření polopravd, zasazování pochyb do lidských mozků za účelem získat výhodu nad protivníkem ať skutečným, nebo jen nepohodlným, jako je na příklad v dnešní době Rusko. Propaganda je též, světe div se, vyslovení naprosté pravdy, kterou ale jedna z napadených stran tvrdě zatlouká a to opět silnou protipropagandou.. Viz třeba pravda o Clintonově klanu. O kriminálním pozadí Bushovy rodiny, a tak dál. Jinak se v podstatě jedna o získání nadvlády, prvenství, vyvolaní zmatků, strachu, nebo vyvolání dokonce i revolucí. Je to nebezpečná hra s ohněm.

Uvedu jen maličký příklad z Čech. Parlamentní listy-Protiproud. Noviny vydávané na internetu pod vedením Petra Hájka. Rád si je pročtu. Dozvídám se dost podrobností které mi hlavní česká media neposkytují. Ale Protiproud je mnohým západním organizacím, nebo institucím trnem v oku. No bodejť by nebyl. Píše o událostech něco, co by mnozí rádi zatloukli, po případě nedovolili, aby shlédlo světlo světa. Tak se do toho zapletou Britské listy. No jo, ti praví, ale jsou to media která mají sílu a hodně velkou základnu čtenářů. Napíši jednoduše, že Parlamentní listy destabilizují českou společnost. A je to. Škoda byla způsobena.V jejich očích destabilizují, v našich očích informují. Kdo má pravdu? To už záleží na čtenářovi. A vzniká malá válka slov. A nebo přímo, že je to Mekka radikálů. To už zahrnuje ne jen listy samy, ale i čtenáře. Je to napadení a onálepkování těch, kteří slepě nevěří mainstream meadia a chtějí číst jinou pravdu. Podle platných zákonů této země má čtenář přece právo se informovat a hledat si svoji pravdu. Nemylme se však, pravda to není. Tedy dnes už není. Na oko máte právo, ve skutečnosti jste radikál.


Nikdo však není Parlamentním litům povinen věřit, čili nač označovat čtenáře za radikály? Ale v tom je to kouzlo propagandy. Jsme onálepkováni a pak se zmiňte, že Parlamentní listy čtete, nebo uveďte Parlamentní listy jako zdroj pro vaše tvrzení a než se nadějete, odpověď bude: „Ahh, tak to jo. Parlamentní listy, to jste si nemohl vybrat lepší zdroj? Vzdyť to je Mekka radikálů“. A jste odstaven. Parlamentní listy nesou nálepku a tu už nikdo nesundá. Jistě, jim to asi nevadí, ale tak se dělá propaganda. A můžete se bránit jak chcete, od toho momentu jste radikál. Krásné vysvědčení. Kdo nechce, už vám věřit nebude.

Snad každý ví, že kdo ovládá media, ovládá lidi. Najdou se sice (opakuji) „radikálové“ opačného myšlení, ale většina se časem podvolí a oficiálnimu psanému slovu uvěří. Jen se podívejme do Mladé Fronty, do Lidovek. Kolik lidí věří, že čtou svatou pravdu? A jak se snaží tihle zastánci „oficiálního názoru“, jen co je pravda. Když se vrátíme do začátků masového zalidňování Evropy muslimstvem, kolik dojemných fotek vystavili našim očím, jen aby nás odměkčili. Děti, maminky s dětmi, tatínci, chudáci ve vysoké trávě, všichni putovali společně za lepším životem. A pod články v diskuzi jen nadávky, nesouhlas a přece se nic nezměnilo. Jede se dál podle plánu. Melou stejnou písničku, bez rakcí na reakce naše.

Tomu se už říká řízená propaganda neboť není možné, aby měli všichni ti pisálci pravdu a národ ji neměl. Tihle „hledači evropských pokladů“ jsou prostě uprchlíci, kteří jsou zoufalí a opouští válečná území. To je oficiální verze, samozřejmě podporovaná českou vládou. Kdyby za tím nebyla vláda a pár mocných , tak je někdo umlčí. Ale jelikož v tom jedou společně, tihle šiřitelé průhledných lží mají zelenou. Nic se jim nemůže stát jelikož jednají v souladu se zrádci národa, které jsme zvolili jako ty blbé ovečky. Pokud se ani tentokrát nepoučíme, zasloužíme si to.

Nu ale po čase se pošpitlo, že to nejsou uprchlíci, ale obyčejní ilegalní a ekonomičtí vychcálci, kteří šli za dávkami štědrého německého sociálního systému a že jsou to i vojáci IS nasazení, nebo infiltrovaní mezi ty vychcálky. Vojáci určení pro budoucí akce v Evropě. Jak se dalo předpokládat, brzy po příchodu začali znásilňovat, krást, i zabíjet. O tisícich se ani neví kam se poděli. Ale všeobecně se o nich mlčí. O kriminalitě se píše jen když je odpor hlasitý. Jinak ani slovo.

Celé je to řízené neboť nevěřím, že si ani jeden politik z EU nepodívá na videa na youtube, že si nepřečte informace, kterých má jistě na stole stovky. Uprchlíci mají přednost. Tak jsme dopadli a kdo se staví a brání, je smeten onou popisovanou propagandou. Lidé jako Michal Malý, a blogeři podobných názorů jsou likvidováni a blog se pomalinku čistí. Někdo odejde dobrovolně, někdo je vyhozen z naprosto vylhaných důvodů a není náhodou, že to dělá nový admin Patrik Banga, muž s ciganským razítkem na čele. I on tam byl nasazen vrchností. Určitě si mohli vybrát z desítek uchazečů ale proč? Vybrali si záměrně právě Bangu. Přesně toho, kdo to bude dělat s gustem. Tomu věřím já.
Propaganda také obviňuje, nálepkuje a ničí životy pokojných lidí jen proto, že se jim nezdá být „naordinovaná“ pravda tou pravou pravdou. Zda to to dopadne jak si oni přejí nelze říct. Ale pokud si lidé nechají kálet na hlavu, jsme už dnes jednou nohou v záchodě. Nebude to trvat dlouho a spláchnou nás. Většina prohraje s menšinou. A abych nezapomněl, Kharl dosud nemá na svých hradech a zámcích ani jednoho uprchlíka. A nikdy ani nebude mít. Ale ve vládě se soustředěně projednává nesmysl a sice, jak zakázat kouření, prý aby chránili zdraví nekuřáků. A kdo je tady pak ten skutečný idiot?

Zdroj: Necenzurujeme.cz