Čáp sa schovál za komínom

Tuším, že pojem „bílý kůň“ se brzy změní na nový pojem „bílý čáp“, resp. „biely bocian“ nebo československy „biely čáp“, resp. „bílý bocian“.

"No ty koky"

„No ty koky“

Je jasné, že případ Čapí Farmy byl vytažen na světlo boží účelově, je za tím neustálý boj jedné oligarchické skupiny proti druhé. Účelové svědectví řídícího důstojníka StB nestačilo, Babiš se jen otřepal. Nikdo tomu nevěří, ale všichni naopak už asi věří tomu, že komunistický kádr a zaměstnanec zahraničního obchodu z dob socialismu Andrej Babiš byl agentem StB a to vědomě. Nestačilo vyštrachat a zveřejnit, jak „zázračně“ Andrej zbohatnul a stal se miliardářem (jak jinak než podvodem a intrikami). Babiš to označil za lži a to všem zase stačilo. Nestačilo ani zjevné střetnutí všemožných zájmů. Nestačí ani šmírácký paskvil jménem EET, který si vzal za vzor ještě chudší a zkorumpovanější zemi než jsme my, Chorvatsko. Babiš všem pohrozil, mnozí se lekli, co na ně Andrej má za složku a zase se jede zvesela dál.

Babiš nyní vytáhnul triumf z rukávu: „Na mimořádné poslanecké schůzi 23. března 2016 prozradím jméno vlastníka Farmy Čapí hnízdo v době čerpání dotace!“ Takže má dalších pár dní, kdy právníci Agrofertu budou ještě moct makat na tom, aby z toho náš milý Andrejek vyšel čistý jako lilie, ba křišťálovější než křišťál (a to už tu jednou bylo, že?!).  Je zcela nepodstatné, kdo byl majitelem v době udělení dotace. Ten převod na bílého koně (čápa) a zpět byl zjevně účelový, aby bylo možno získat dotaci, která by jinak získána být nemohla, protože na to nebyl nárok. Měly by se tím tudíž zabývat orgány činné v trestním řízení, což se snad už děje, a soud by měl rozhodnout, zda se jednalo o podvod či nikoli. Vůbec nevěřím tomu, že se na tom napakoval osobně sám Babiš, pro něj 50 miliónů nic neznamená. Spíše odhaduji, že to bude někdo, kdo ví a zná něco víc než ostatní, tak se použil tento „dáreček na přilepšenou“ za přimhouření očka nebo za mlčení. Po pěti letech mohl tento člověk odejít s tučným odchodným v řádu stovek miliónů…


Všechny korupční podvody a případy v nejvyšších i v těch nejnižších patrech politiky, které se táhnou od 90. let minulého století dodnes (a že jich bylo a ještě bude díky kostlivcům ve skříních požehnaně!) napříč politickým spektrem mě utvrzují pouze v tom, že něco je na té politice špatně. První politické strany, tak jak je známe dnes, tj. postavené na jistých principech fungování, vznikly v 17. století v Anglii, odtud se v 18. století rychle přelily do Evropy a do zbytku světa. Myšlenky fungování státu na bázi politiky se velice rychle ujaly a to zejména mezi nejbohatšími lidmi, protože zjistili, že si pomocí peněz koupí i moc nad lidmi, kterou dosud neměli v takové míře. Od těch dob jsou politika – byznys – peníze propojeny navzájem jako Svatá trojice. To propojení je čím dál tím zjevnější snad už i docela obyčejným lidem. Tak proč znovu a znovu zblbnou při volbách a myslí si, že sliby (zjevné lži!) politici splní? Znovu opakuji: ŽÁDNÉ VOLBY NIKDY NIC NEZMĚNILY! JEN MÍSTO JEDNĚCH ZLODĚJŮ A LHÁŘŮ NASTOUPILI JINÍ A JEDE SE DÁL!


Farma Čapí hnízdo patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele.

Díky tomu společnost dosáhla na evropskou dotaci kolem 50 milionů korun, kterou by firma z rozsáhlého koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila zpět mezi firmy Babišovy společnosti.

Podle dřívějších informací médií v čele Farmy Čapí hnízdo v letech, kdy žádala o dotace, stáli lidé spříznění s Babišem a Agrofertem. Akcionáři byli Václav Knotek (například bývalý člen dozorčí rady Agrofertu i společnosti Afeed, která je součástí holdingu) a Gabriela Knapová (místopředsedkyně dozorčí rady Afeedu).

V dozorčí radě figurovali Adriana Bobeková (podle médií Babišova dcera z prvního manželství) či Martin Herodes (podle médií bratr Babišovy partnerky Moniky).


Analýza na iDnes tomu nasadila korunu! Je vidět, komu iDnes patří!

Zajímavé súvislosťi:
15.3.2016, 13:21 (Bakalův list/web)
http://www.novinky.cz/domaci/397664-moje-farma-psal-babis-uz-pul-roku-predtim-nez-ji-oficialne-prevzal-agrofert.html

16.3.2016, 10:37 (Bakalův list/web)
http://www.novinky.cz/domaci/397747-babis-planoval-ze-zvelebi-statek-uz-kdyz-jeho-firma-areal-kupovala.html

16.3.2016, 16:02 (Babišův list/web)
http://zpravy.idnes.cz/babis-prozradi-majitele-capiho-hnizda-d83-/domaci.aspx?c=A160316_160259_domaci_jj

16.3.2016 (Nezávislý web, Sabina Slonková)
http://neovlivni.cz/nezname-capi-hnizdo-podpis-david-rath-stavba-bak-z-afery-bustehrad/


Zdroj: marps.cz