Babiš se vymlouvá jako malý chlapeček

Někomu čáp nosí děti, Babišovi ale nadělil pěkných padesát mega. Malý problém byl, že jakožto součást Agrofertu by na dotaci firma neměla nárok, ale to Babiš zkušeně vyřešil účelovým přesunem majetku. Bohužel se na to přišlo…

Který je Babiš a který je Bureš

Který je Babiš a který je Bureš


Opravdu nevím, kdo věří pohádkám strýčka Andreje, že s Čapím hnízdem neměl nic společného. Samozřejmě se zaklíná tím, že to v roce 2008 přece nevlastnil, čímž dosti neobratně zastírá pointu, že to byl přece právě ten důvod, proč firmu převedl na anonymní akcie. Jen jaksi zapomněl dodat, že ve firmě seděli jeho známý a příbuzní, např. bratr jeho partnerky Moniky.

Za všechno může samozřejmě Kalousek a taky zlí novináři. Zejména ti, kteří s Babišem točili pořad Matrix AB, ve kterém se pochlubil, že Čapí hnízdo byl jeho „nejlepší nápad“. Takhle očerňovat nebohého ministra financí – no fuj!

Docela komicky teď vyznívá argumentace, kterou jsem občas zaznamenal – totiž že miliardář nemá důvod krást, protože už má dost. Inu jak vidíme, Babišovi nebylo zatěžko provádět rošádu s majetkem kvůli „mizerným“ 50 milionům. Když teď sedí na Financích, má k ruce Kobru a za chvíli bude mít konečně informace z EET, tak samozřejmě nic z toho by nikdy nevyužil pro vlastní prospěch, že?


Korunu tomu nasadil Ovčáček, když řekl, že prezidenta zajímají kauzy od miliardy výš, nějaké desítky milionů jsou pod jeho rozlišovací schopností. Tím pádem už asi můžeme Babišovi gratulovat jakožto budoucímu premiérovi. Minimálně na Hradě se s tím už zjevně počítá, takže když budou nějaké problémy, prezident svého koně na holičkách nenechá. Kampak se poděly ty „čisté ruce“?

Ministr Kocourek kdysi musel odstoupit proto, že „odklonil“ peníze před manželkou. Dnes něco takového nehrozí. ČSSD je naprosto bezmocná, Sobotka si přece nepoloží vládu kvůli pár desítkám milionů. Nebude riskovat, že ho Babiš v předčasných volbách převálcuje a Zeman ho pak udělá premiérem. Takže mu nezbývá než sedět s ním ve vládě dál a znovu tím prokázat svou slabost. Smutné.

Pořád se nadává na politiku, ale upřímně – přece si lid Babiše zvolil sám a dobrovolně. Jestli ho budou za koblihu volit i příště, tak se zkrátka jen potvrdí, že jaký lid – takoví politici. Nadávat můžeme jen sami sobě.


Zdroj.