Díky lidem jako je exagent BIS Schneider je naše společnost v nebezpečí

Víte proč jsou české úřady a kontrarozvědka slepí vůči islámskému extremismu v českých mešitách? Protože jsou mnohdy informování podobnými lidmi, jako je bývalý agent BIS, analytik a novinář Jan Schneider.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Jan Schneider napsal pro Českou pozici komentář o návštěvě amerického velvyslance Andrewa Schapira v brněnské mešitě, kde podpořil šéfa českých muslimů pana Alrawiho, který je velice kontroverzní osobou.

Již dříve jsem četl v Lidových novinách a na České pozici texty pana bezpečnostního analytika a exagenta BIS Jana Schneidera a neuniklo mi tedy, že:

1- bagatelizuje islamisus a násilnou část islámského učení.
2- obhajuje české islamisty a tvrdí, že jejich radikálni názory jsou v pořádku.

V obdobném duchu se nese i jeho komentář„Velvyslanec USA v Česku podpořil muslimy. Konečně pochvala.“Samotný text je nejen obhajobou Alrawiho kontroverzních a nenávistných projevů, podle Schneidera na nich není nic špatného, ale i snahou očernit Alrawiho kritiky a kritiky islámského extremismu.

Nevím jestli zde pan Schneider lže úmyslně nebo jen z neznalosti, ale dle mne jen člověk zaslepený láskou k islámu by mohl tvrdit něco takového, nebo člověk vědomě říkající lži.

Jednotlivé extremistické názory pana Alrawiho, které Schneider obhajuje, jsem popsal v článku pro Reflex zde.Můžete tedy sami posoudit nakolik jde o věty nezávadné a přijatelné. Naopak mne velice rozesmálo jako Schneider obhajuje Alrawiho, ale v závěru textu volá po trestním stíháni těch, kdož jsou kritičtí k Alrawimu a islámu.

Představte si, že česká kontrarozvědka či policie má mnoho takových Schneiderů, jak pak může efektivně bránit naši společnosti před islámským extremismem?

Podle mne nemůže. Asi jsem jej a jeho kolegy dostal do nepříjemné situace zveřejněním mnoho nahrávek a záznamu o extremistických aktivitách v českých mešitách a islámských organizacích a přitom podle české kontrarozvědky se v těchto mešitách a organizacích nic radikálního neděje.

Naopak ovšem ta část naší policie, která není pod vlivem lidi typu Schneidera, již opakovaně na islámský extremismus v českých mešitách a muslimských obcích upozornila a snažila se vyšetřit tyto případy. Ale osobně mám z toho dojem, že jim co nejvíce házejí (ex)agenti BIS typu Schneidere klacky pod nohy.

A také je zde možnost, že pan Schneider patří mezi ty (ex)agenty BIS, kteří se dostali do pěkných problému potom, co bylo odpadlíky od islámu zveřejněno, jak se v českých mešitách daří islámskému extremismu a jak někteří agenti BIS záměrně toto vše tolerují. Napovídala by tomu snaha pana Schneidera bagatelizovat Alrawiho výroky slovy, že „nelze ovšem zastírat, že některé výroky muslimských duchovních nepřátelské jsou či potenciálně mohou být. Jiné však mohou být do této polohy cíleně posouvány různými pseudoznalci či zamindrákovanými odpadlíky.“

Z Schneiderova životopisu bych si dovolil ocitovat tuto část: „Od roku 1990 působil postupně ve službách zpravodajských, policejních i vládních, mimo jiné zastával funkci ředitele Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost.“

Tedy, až se naše společnost dostane do podobných problému, jako například ta francouzská a budou občané a politici překvapení, že zde je silné islamistické zázemí, tak mohou poděkovat (ex)agentovi BIS Schneider a jeho partě.

Zajímavé je i to, že tento pán patří mezi obhájce ruských aktivit na Ukrajině:

Analytik Jan Schneider, disident a chartista: Na Ukrajině vládnou extremisté, naši šílenci ani nepípnou. Hýkají o jednotě jak za totality. USA mají své plány


Poslechněte si nezkrácené Alrawiho projevy a posuďte sami kdo zde lže

Jak Alrawi lže o financování mešity v Brně