Turecký slib není více než lež, ale to všichni věděli

„Opatrný optimismus“ se hned po podpisu vyděračského paku s Turkem změnil v „optimismus“. Tak veřejnosti prezentovali poddanský glejt pantátové z Bruselu i jejich věrná novinářská klaka.

Svatopluk Otava

Svatopluk Otava

Od neděle totiž začala platit „dohoda“ o vracení nelegálních nájezdníků do mateřské novootomanské říše, kde se z nich mají bouchnutím štemplu stát budoucí evropští mocipáni zcela legální.

„Vítězství“ nad pašeráky?

A tak Ukradená televize masírovala české diváky od neděle stupidním šotíkem na téma – Kterak stateční bruseláčci způsobili zánik pašerácké profese v Turecku. Tak jsme mohli vidět, jak dva seriózně vypadající „obyvatelé obce“ kdesi z pobřeží s vážným výrazem ve tvářích sdělují, že sice ještě v sobotu to jo, to se ještě lidský matroš futroval do člunů a vozil přes „neuhlídatelný“ rybník do Evropy, ale teď, když začala platit „dohoda“, už neviděli ani jedinou „imigrantskou“ nožku.

V Řecku se „náhle“ objevil problém s tím, že po rok a půl trvající invazi jaksi chybí minimálně 4 000 překladatelů z muslimských jazyků, aby „reciproční“ výměna ilegála za legála mohla vůbec začít. To dříve nikdo nevěděl? Také ze samolibých úsměvů „obyvatel“ pobřeží na turecké straně jasně vyplynulo, že turecká pohraniční stráž a další silové složky dosud na obchod s lidmi v podstatě dohlížely a o nějaké ochraně hranic nemohlo být ani řeči. To také dřív nikdo nevěděl?


A čertví jak se to mohlo stát, ale navzdory „dohodám“, „zárukám“, „monitorování“ a neúnavné činnosti Frontexu se flotily nájezdnických kocábek nijak nezmenšily a proud vyžírků sociálních systémů Evropy nijak neustává. S jakýmsi náznakem divení si toho povšimla i Ukradená televize a tak optimisticky pojatou reportáž (jistě jen dočasně) z vysílání stáhla a jala se částečně „divit“, částečně „zdůvodňovat“. To není jen tak jednoduchá věc, chybí ti úředníci, překladatelé, razítek bude asi málo, taky to bude stát peněz a ty nejsou…, no jedna „logistická“ potíž za druhou.

„Česká stopa“ v Bruselu

Kdo by také měl při „jednáních“ v Bruselu čas na takové detaily. Každá delegace měla spoustu roboty se zviditelňováním vlastních pitomin, kterými se měla „nesmazatelně“ zapsat do dějin politiky. Zde s předstihem a s přehledem zvítězila česká parta kolem Sobotky a Zaorálka. Dokonce i takové kapacity jako Juncker či Schulz museli ustrnout závistí nad „nekompromisností“ Sobotkova střežení „hodnot“ a Zaorálkovým diplomatickým zákrutem, když oba naši „demokrati“ smetli rázně se stolu nějakou imigraci a nastolili objevné téma, že totiž (jak jinak?), za všechno můžou Rusové a hrrr na ně…!

Slovutný diplomatický Schwarzenbergův klon Zaorálek se vyjádřil v tom smyslu, že je přece jasně prokazatelná vina Ruska na osmanské invazi, poněvadž Rusové pašují migranty pomalu přes Severní pól, takže k ruským hříchům ohledně ideologické diverze, hybridní války a všeobecné necivilizovanosti připsal další vroubek. Olysalý zjev mezi premiéry Sobotka se přidal s návrhem odsouzení ruského soudu, který si dovolil soudit vražedkyni. A k tomuto přidání se ovšem přidal i ministr zahraničí, za nadšeného hýkání bijce všeho ruského po kágébácku – Štětinou. Minimálně tito tři naši chlapci si patrně vysloužili osobní doživotní penzi přímo od pučistického „prezidenta“ Porošenka.

Na tak pokrokářské vidění nelegální migrace se nezmohli ani šéfové diplomacií a vlád již islamizovaných západních zemí a tak jen z čiré závisti (vymysleli to Češi, kde to vůbec je…) se do oficiálních dokumentů Sobotkovy a Zaorálkovy vize nedostaly. A navíc – pokazil jim to i podlý Putin, tím že začal stahovat své síly legálně ze Sýrie, poněvadž vyprášený islamistický kožich již nepotřebuje dozor celého ruského pluku, ale stačí pouze prapor či dva. No, jeden zavilý ruský trik za druhým. Nevadí, tak snad příště.