Svoboda projevu pod koněm

Policie České republiky dnes podle všeho zadržela Adama B. Bartoše během jeho projevu na Václavském náměstí za to, že řekl: To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším.

Tomáš Pecina

Tomáš Pecina
Na rozdíl od kausy Polná, kde se s nasazením nemalého znaleckého úsilí podařilo projev vměstnat pod skutkové podstaty dvou trestných činů a Bartoš se bude muset zdatně hájit, nechce-li skončit s pravomocnou podmínkou, dnes šlo o křečovitou snahu vyhovět zadání ministra vnitra Chovance. Byl bych proto překvapen, kdyby policii s obviněním nevyhodil už státní zástupce, a za zcela nepravděpodobné pokládám, že by mohl jít politické objednávce na ruku soud.

Až příští dny arci ukážou, nebyl-li jsem přílišným optimistou.

https://youtu.be/r9QhxF3aH84

Zatím nevíme, z čeho policie Bartoše obvinila (pokud vůbec), tipovali bychom vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci/na úřední osobu podle § 324/326 odst. 1, písm. a), b) TrZ se sazbou do tří let, avšak možnosti jsou bohaté: při dostatečné míře stupidity policejního orgánu bych si dokázal představit např. rozvracení republiky podle § 310 odst. 2 písm. a) TrZ ve stadiu přípravy (sazba je až dvacet let). A ihned poté by měli zavřít Miroslava Macka, který o defenestraci na svém blogu hovoří nejméně dvacetkrát do roka.


Zdroj: Παραγραφος – Extremistický blog o právu

.