Šéf ČSSD označil kritiku lží místopředsedy ČSSD za nenávist

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka obvinil kardinála katolické církve Dominika Duku ze šíření nenávisti k místopředsedovi ČSSD, kvůli kardinálové kritice chováni představitelů ČSSD v kauze ÚSTR a projevu místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka.

Pan Duka v reakci na Zaorálka řekl, že „neštítí se nazvat gestapáckými či estébáckými metodami skutečnost, že paní (Monika MacDonagh-Pajerová) ocitovala z jeho dopisu, který jí před časem napsal a v němž jasně hovoří o tom, že ‚ústav je špinavá, hnusná instituce, kterou je potřeba vymést.“

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v reakci na kritiku Zaorálka kardinálem Dukou uveřejnil následující statut na sociální síti facebook.com:
„Mám dobrou vůli a tak jsem hledal i v tomto vyjádření pana kardinála alespoň malý kousek lásky k bližnímu, jak o ní kázal Ježíš. Našel jsem ale jen zášť. Tak nevím, co je na tom ještě křesťanského.“

A co rozzuřilo představitelé ČSSD na projevu pana Duky? Pan kardinál se totiž nebál a poukázal na to, že místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek lže a má dvě tváře (tj. je pokrytec) neboť něco jiného říká veřejně občanům a něco jiného v soukromí.

Pan Duka to řekl jasně slovy, že „snaží se vše zlehčit tím, že šlo o humor. Ano, je to opravdu velmi černý humor, tvrdit na veřejnosti cosi naprosto jiného, než v soukromí, a nezbývá mi než přikývnout slovům pana senátora Sobotky, který jen poznamenal k L. Zaorálkovi: „Lžete občanům této země.“

Bohužel se ukazuje, že kauza kolem ÚSTR je dalším pokusem o to zabránit ve zkoumáni a zachováni vzpomínky na komunistickou diktaturu. Ústav a jeho činnost má jistě mnoho nedostatků a je potřeba mnoho toho změnit, ale když sleduji kolik nenávisti a zášti ze strany části levice tento ústav a jeho snaha o odhalováni pravdy o komunismu přináší bojím se budoucnosti až se tito lidé bojující vlastně za věc komunismu chopí opět moci.

Pan Duka uzavírá své občanské stanovisko slovy, že „projevy tohoto typu jsme soustavně ohlupováni, to už není dělání si legrace z občanů a voličů, to je přímo výsměch pravdě a poctivosti, absolutní neúcta ke slušnosti. Je mi velmi líto, že se člověk zvolený jako zástupce řady občanů chová způsobem, který jen přesvědčuje občany, že platí staré přísloví „drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.“ Jestli se odkazuje na to, že „toto je politika“, pak politika má být službou druhým, ne sobeckým prosazováním vlastních zájmů, řečnickým cvičením a pohrdáním voliči,“ a já s ním plně souhlasím.

Zdroj.