Sranda s Donaldem

Vypadá to, že ruští piloti začínají mít hrdinné strážce „našeho způsobu života“ v podobě amerických matrosů , za zdroj nemístného obveselení.

USS Donald Cook | en.wikipedia.org

USS Donald Cook | en.wikipedia.org

„Co budeš dělat po službě? Nezajdeme třeba na hokej…? „Ale né, vezmu si ještě hoďku a proletím se párkrát nad kůkem, vsadil jsem se včera v hospodě…“, i tak nějak mohou probíhat kamarádská poklábosení ruských vojenských letců. Supermoderní technologická špička US NAVY torpédoborec Donald Cook se stává pořád oblíbenějším předmětem vojáckého pošťuchování s humorným podtextem.

Na olympiádu jej nevzali

Už v době konání zimní olympiády v ruském Soči nabízeli Američané svou nejmodernější kocábku Rusku prý k pomoci zajišťování bezpečnosti sportovců před teroristickým útokem. Rusové však usoudili, že bezpečnost olympioniků zvládnou vlastními silami, americkou „nezištnost“ ocenili díkem a odmítnutím, takže loď opatřená „neviditelnými“ technologiemi se neúčastně poflakovala Černém moři a „čistě náhodou“ stále okolo poloostrova Krym.


Krátce po vydařené olympiádě začal Kyjev za potlesku „civilizovaného světa“s vyvražďováním rusofonního obyvatelstva, Cook se polehoučku motal stále poblíž slunného poloostrova, kde už, jak dí zlí jazykové, bylo připravováno Ukrajinskou vládou vlídné přijetí mariňáků „na věčné časy a nikdy jinak“.

Ani Chuck Norris by to nevydržel

Rusové však situaci přece jen nakonec vyhodnotili „jinak“ a provedli přelet nad chloubou americké maríny svým postarším SU-27. Zde dlužno podotknout, že torpédoborec Cook má mnohamílový obranný a elektronicky střežený perimetr, přes nějž k němu nelze proniknout a veškeré stroje, které by se jej pokoušely překročit, mají být nemilosrdně zničeny. Přelet nevyzbrojené ruské stíhačky, která však byla vybavena zřejmě pokročilejší technikou radiologického boje, způsobil tehdy jednak potemnění počítačových displejů a souběžně i velmi intenzivní cvakání zuby amerických námořníků.

Bezprostřední reakcí byla dobře viditelná evakuace „neviditelné lodi“ do spojeneckého přístavu v rumunském Ploesti. Nikde se neuvádí, kolik zubařského materiálu bylo spotřebováno na úpravu chrupu čackých mariňáků do původního stavu, za to však bylo oznámeno, že část žoldnéřstva přikročila k vypovězení kontraktů, část byla po nějakou dobu též v péči naťáckých psychoterapeutů. Šok z nepoznaného asi způsobil své. Žádná taková situace totiž v žádném hollywoodském filmu nebyla dosud zpracována.

Je libo selfie s ruským pilotem?

Nyní tedy chlouba americké techniky přiharcovala do Baltského moře a zabývá se tam intenzivním „střežením hodnot“ v rámci spojeneckých manévrů. Vlastně ani není divu, že v zeměpise zřejmě hůře orientovaného kapitána „neviditelné“ lodi zaregistrovalo i Ruské námořnictvo ve zhruba 100 kilometrové vzdálenosti od Kaliningradu. Nu, a „nezodpovědní“ ruští piloti navštívili tedy znovu svůj oblíbený torpédoborec, a aby snad nedošlo k další psychické újmě posádky, zase byli neozbrojení.

Dokonce nízkými přelety prý způsobili „zvednutí vln“ a kdoví, zda proti nečekaně zvednutým vlnám je námořní pěšák vlastně imunní. Asi jen pro uklidnění posádky pak přilétl k Donaldovi i ruský vrtulník typu Kamov a nabídl těm, kdo si nestačili pořídit selfíčka s ruskými bitevníky svá pochybení napravit. No, „nezodpovědnost“ a „neprofesionalita“ na „neprofesionalitu“, jak už se dal slyšet americký armádní zdroj…

Jo, a pozor….! Uvádí se, že ruský vrtulník Donalda Cooka fotografoval! Jak se vlastně fotografuje loď, která je neviditelná…?