Přivandrovalec: Dejte nám dům v dobré čtvrti, příjem a pak si možná najdu práci

Dejte nám dům a příjem, pak si budu hledat práci, oznámil naivní Syřan. Velké diskuse na sociálních sítích vzbuzuje reportáž německé veřejnoprávní televize ZDF, která pojednává o uprchlících přicházejících do Německa.

invaze parazitních vetřelců

invaze parazitních vetřelců

Reportáž totiž obsahuje pasáž, kde uprchlík ze Sýrie, který do Německa přišel se ženou a šesti dětmi, říká, že by měl nejprve dostat dům a příjem a až pak si začne hledat práci. Jedním z uprchlíků, které oslovila reportérka, byl muž, který se představil jako Ahmed Abdal.


Ten do Německa utekl se svou ženou a šesti dětmi, údajně ze Sýrie. Ahmed však zdaleka nezapadá do představy válečného uprchlíka, který bude vděčný za záchranu života.„Když jsme nyní v Německu, dejte nám dům v dobré čtvrti a příjem a pak si budu hledat práci,“ řekl reportérce Abdal. Do Německa podle údajů ministerstva vnitra dorazilo letos 758.000 uprchlíků, jen v říjnu jich bylo 181.000.

Vláda očekává, že za celý rok vstoupí do země milion běženců, neoficiální údaje uvádějí až 1,5 milionu. Tak to už aby teda Němci stavěli ty domky. Nějaká neziskovka by těm hodným lidem mohla vysvětlit, že i u nás to funguje jako u nich – Práce – příjem – dům

Nebo ať zkusí v Brně tam to mají magoři v programu. Jo, a ať Němci nezapomenou poděkovat Angele.


Zdroj: Blog autora | Kráceno