Mozky ztuhlé parlamentním kreténismem

Tak se kdysi vyjádřil na adresu prvorepublikových sociálních demokratů pan Zdeněk Jičínský. Pravda, bylo to v době, kdy on sám byl prominentním soudruhem, takže nemohl ještě tušit, že se časem stane stejně prominentním „přítelem“ socialistou.

Svatopluk Otava

Svatopluk Otava

Ale – dá se říci, že vizionářsky předběhl dobu. Vzhledem k jeho nedůtklivému, pohoršlivému plkání v pořadu Horizont ČT 24, kde celou vahou své „autority“ obhajoval tezi, že oranžoví mocipáni musí být přece vyňati z dosahu zákonů, je možno zpětně ocenit charakteristiku sociální demokracie, citovanou v titulku..

Platit nebudeme, máme kamarády a ty občane drž hubu

Platit nebo neplatit pravomocně prohranou causu s JUDr. Altnerem? Jelikož se vždysoudruh Jičínský nebyl schopen vymanit z pasti platných paragrafů, na jejichž zločinecké podobě se sám podílel, uchýlil se k omílané „tezi“, že ČSSD své dluhy přece platit nemůže, protože existuje dovolání k Nejvyššímu soudu, které rozhodnutí odvolacího soudu „téměř jistě zruší“ a kdo by pak z JUDr. Altnera zašantročené sta miliony dostal?

Právo neprávo, existuje přece ten Nejvyšší soud a dokonce Ústavní soud, děl právnický doyen dobře vědouce, že tam i onde skutečně lapí spříznění normalizační soudruzi. Chartisté a disidenti, co „úpěli“ za komunismu, jako třeba zrovna pan Jičínský. Ten byl po roce 1969 například „postižen“ tím, že se dva roky flákal jako neexistující nezaměstnaný a dobu zbývající do „sametového“ handlu pak přečkal jako podnikový právník. Opravdu strašidelný postih, vezmeme-li v úvahu jeho tehdejší pravidelné spisování do disidentských tiskovin.

Kterak soudruzi za soudruhů „trpěli“

Ani poznámka pana Jičínského o Ústavním soudu nebyla zřejmě jen tak náhodná.I zde již drahnou dobu kontroluje dění další disidentská veličina, sice vždysoudruh a pak „přítel“ Rychetský. Papá pana Rychetského obhajoval u soudu justičního vraha Vaše, o němž soudruh syn prohlašoval, že byl zkrátka politickým vězněm. Prima, zákonnost je v naší vlasti v dobrých rukou a z toho všeho plyne, že socani prostě dluhy platit nemusí, kdežto podvádět občany naopak musí. Mimochodem – „úpění“ chartisty a disidenta Rychetského se silně podobá „úpění“ Jičínského. Též se do „sametu“ protloukal z ruky do úst, coby podnikový papaláš.

Vysmívání ze zákonům si ČSSD tedy může dovolit. Ať se podíváme kamkoli, všude má vlivné hráče ve fialových kaftanech. Autoři a profesionální ohýbači paragrafů už jistě najdou cestičky, jak nejzadluženější a nejprodejnější (hned za KDU-ČSL, ale to je zase jiná kapitola) partaj udrží nad vodou bez ztráty kytičky.

Dnes jsou ve službě Bruselských sovětů

Je přece ještě potřebí tolika „práce“ vykonat. Je nutné dokončit výprodej státní suverenity naší země soudruhům do Bruselu. Je nutno bruselské Sověty pravidelně ujišťovat, že se dílo daří a „voliči“ už do něj zasahovat nebudou. (Máme přece ten Nejvyšší a taky Ústavní soud…) A kdopak tuto nekřesťanskou robotu lépe vykoná, než do budoucna sice nevolitelná, ale už vlastně neodstranitelná parta nýmandů, již se však právě v těchto dnech vlastně podařilo spáchat právnický puč a právo a zákon přestaly v České republice existovat? Aspoň pro partajní sekretariáty, pro běžné občany devítiocasá kočka spletená z paragrafů pochopitelně platí dál.

Víte, co na cause socanských dluhů je tak nějak hořko-sladko nejzajímavější? Co nyní s vydluženými stamiliony budou vlastně dělat? No tak, ono se už cosi rýsuje. Blíží se ty krajské volby, takže v rámci nastiňovaného „šetření“, co to takhle vrhnout do volební kampaně? Ojojoj..!, to se to zase bude slibovat a křenit se z billboardů, to se to bude opíjet rohlíkem!  A „reprezentovat“…!

Kdo si vlastně mohl za komunistů dovolit být vyhozen z KSČ, podepisovat Chartu 77, živit se přitom jako právník a psát články do disidentského tisku? Už jste někdy slyšeli o „neziskovce“ zvané tehdy StB? Pánbůh s námi a zlé pryč…