Odporný prasák Havel uctíval jednu zrůdnou lidskou bestii a jeho havloidní pohrobci v tom pokračují

Nepochybně k tomu čerpá sílu z bohatství své víry a je třeba říci, žetakových osobností je na světě málo a jsou přitom opravdu potřeba,“ napsal Šafrve svém oslavném článku 1. března letošního roku.  A mezi tuzemskými novináři, politiky a tzv. „osobnostmi“ rozhodně není ve svém obdivu vůči tibetskému vůdci sám. Patřil mezi ně Dalajlámův osobní přítel exprezident Václav Havel či „otec“ Halík.

Dalajláma jako největší čuráčí halva světa

Dalajláma jako největší čuráčí halva světa

e-shop-ceska-expedice

S Dalajlámou se však rádi fotí také hvězdy stříbrného plátna (např. Richard Gere, ale setkal se s ním také Pierre Brice a mnozí další). A dokonce i Jan Pavel II. Společnou fotografii svatého otce, Dalajlámy a představitelů židovské a muslimské komunity dokonce Halík před téměř deseti leti při setkání s Dalajlámou v Praze označil za druhou nejdůležitější fotografii symbolizující 20. století.  Hned po fotografii přistání člověka na Měsíci.

Tibetský duchovní vůdce je marxista

"Otec a syn", zdroj: BBC

„Otec a syn“, zdroj: BBC

Tibetského duchovního vůdce dle všeho obdivuje také šéf „pravicové“ strany TOP 09 Miroslav Kalousek, který před pár dny tak srdnatě mával tibetskou vlajkou. Jmenovat dále můžeme Martina Bursíka, jeho ctěnou choť Kateřinu, Jaromíra Štětinu, Jiřinu Šiklovou a další „demokraty“, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby prostřednictvím tradiční petice nebo jen výkřiku v médiích kritizovali nedodržování lidských práv či nechuť Čechů přijímat muslimské uprchlíky.
kup-zde

Zkrátka  a dobře, obdivovatelé Dalajlámy sami sebe považují za ztělesnění ctnosti a po Václavu Havlovi převzali štafetu v šíření „pravdy a lásky“. Nyní je na čase si aspoň v krátkosti představit objekt jejich poněkud zvrhlého zájmu. Dalajláma o sobě sám několikrát prohlásil, že je marxista. Jak uvádí americký magazín Newsweek, při veřejných vystoupeních se tím čtrnáctý tibetský Dalajláma pochlubil v lednu 2015 při svém vystoupení v indické Kalkatě. Totéž zmínil i v roce 2011, když hovořil na konferenci v Minneapolisu.

Tuší tuzemští příznivci Havlova kamaráda z Tibetu, co je to marxismus? Chápou význam tohoto slova i to, že marxisté nemají se svobodou a demokracií skutečně nic společného? Jsou tak naivní a hloupí, nebo jsou sami marxisté? Těžko říci, která z těchto možností platí. U mnohých však bude patrně platit obojí. Ale to ještě není zdaleka vše. Asi nejvíce Dalajláma šokoval svým vyjádřením pro BBC v červnu 2012. Tedy, šokoval tím jen nás, kteří skutečněhájíme svobodu a demokracii.

„Syn“ diktátora Mao Ce-tunga

S tradičním optimistickým úsměvem na tváři se v rozhovoru pro britskou veřejnoprávní stanici pochlubil s tím, že se jako mladý pravidelně stýkal s čínským komunistickým vůdcem Mao Ce-tungem, který jej podle jeho slov považoval za svého syna. A na oplátku jej jeho fanoušek Dalajláma zase považoval za svého otce. Tuší příznivci tibetského duchovního vůdce, jako je Halík, Bursík a kdysi Havel, kdo to byl Mao Ce-tung?

Tento poživačný, krutý a nevzdělaný diktátor patří mezi nejkrvavější řezníky 20. století. Kvůli jeho hlouposti a aroganci zemřelo v Číně mnoho milionů lidí. Mao si například usmyslel, že Čína dožene do několika let v produkci oceli Velkou Británii. Nařídil proto stavět na čínském venkově malé tavící pece. Nebozí venkované byli nuceni v pecích roztavit všechny své nádoby a nástroje. Ve výsledku přišli o úrodu, protože na polích neměl kdo a také s jakým nářadím pracovat.

Následný hladomor uvrhl Čínu do naprostého zoufalství a chaosu. Ale Maovi to bylo jedno. Žil Dál žil svým nákladným životem, obklopen luxusem a desítkami konkubín, zatímco na venkově umírali lidé po stovkách tisíc. Jak uvádí ve své knize „Soukromý život předsedy Maa“ jeho osobní lékař dr. Li Čchi-suj, ani v nejmenším necítil výčitky nad tím, že právě jeho rozhodnutí způsobilo smrt mnoha nevinných obětí.

Mediální a politický mainstream lže

Havel se svým Satanem

Havel se svým Satanem

Mao Ce-tung byl pánem nad osudy desítek milionů lidí a také toho rád zneužíval. Na pozoru se před ním museli mít i jeho nejbližší spolupracovníci. Stačilo, že měli odlišné názory než on a ihned byli likvidováni. Ať už fyzicky či „jen“ profesně. Mao neměl slitování a byl to on, kdo rozpoutal neslavně proslulou „Kulturní revoluci“, která měla za následek neuvěřitelná zvěrstva a další zmařené životy. Především v řadách intelektuálů, proti kterým poštval studenty a pracující třídu.

A právě tohoto krutovládce tibetský duchovní vůdce a miláček mnoha našich „demokratů“ v jedné osobě považuje za svého otce. Jak si vysvětlit, že může údajná morální autorita, za kterou je Dalajláma považován, chovat tak vřelé city vůči nelítostnému diktátorovi Maovi? Jak je možné, že to nikomu nevadí? Jak je možné, že nikomu nevadí ani to, že Dalajláma se veřejně vyznává k marxistické příslušnosti? Mnoho otázek a žádná odpověď.

Milí čtenáři, až příště uvidíte dobrotivý úsměv tibetského duchovního na nějakém plakátu, vzpomeňte si na tento článek. Pravda je totiž naprosto odlišná od toho, co hlásají pohrobci Václava Havla podporovaní mediálním a politickým mainstreamem.


Zdroj: ePortal.cz