Hoši konečně otevřeli oči: Konvička a Hampl, se nechtějí nechat využívat podvodníky

Politika jako skvělý kšeft je známa u nás již mnoho let. Jména Rittig, Dalík nebo Vít Bárta jsou jména osob, které skrze politiku dělaly velmi výnosný byznys. A nejzajímavější a nejlukrativnější oblasti se stal obchod se strachem.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

V tom se nejlépe osvědčují různi podnikatelé typu Jany Volfové. Již před několika roky, když Volfová přišla do skupiny Islám v České republice nechceme, jsem varoval Martina Konvičku a další, že Volfová je taková siréna, která pěkně povídá a pomaličku je stáhne ovšem ke dnu. A má slova se v těchto dnech naplňují.

Právě Jana Volfová se stala ústřední postavou právě probíhajícího skandálu Úsvit národní demokracie versus Blok proti islámu. A kromě jí tam hrají hlavní roli Petr Hampl, Martin Konvička, Jan Zilvar a další lidé z okolí Víta Bárty a Jany Volfové.

Počátek skandálu sahá do minulého týdne, kdy měl na jednání vedení Bloku proti islámu Petr Hampl vznést zásadní obvinění na adresu Jany Volfové a jejich lidí a měl oznámit, že s takovými lidmi nehodlá dále spolupracovat a buď z vedení BPI rezignuje Volfová nebo odchází on. Podle MF DNES měla Volfová odmítnou rezignovat a naopak měla říci, že má k dispozici soukromou emailovou korespondenci Hampla, která je pro něj kompromitující, inu a tak Hampl rezignoval z vedení BPI sám.

Již po pár dnech se vše radikalně obrátilo. Šéf BPI Martin Konvička neočekávaně reagoval rázně a postavil se na stranu Hampla a společně zrušili smlouvu s hnutím Úsvit, u jejihož zrodu stala právě Jana Volfová. Ve vedení BPI jsou právě jen Hampl, Konvička a Volfová jediní, kteří mohou přímo rozhodovat skrze své pozice členů Vykoného výboru. Zdá se, že Hampl a Konvička s Volfovou své rozhodnutí nekonzultovali a postavili ji před hotovou věc.

Jako důvodu rozchodu Konvička a Hampl uvádějí, že „závazky, ke kterým se Úsvit zavázal, od počátku neplnil a toto zjevně byl i jeho záměr. Peníze, určené na volební kampaň, byly pouze planým slibem a tyto prostředky zřejmě neexistují.“

Již delší dobu jsem poslouchal od různých lidí informace o tom, že si určité osoby udělaly z boje proti islámu dobrý kšeft a legálně „tunelují“ finance Úsvitu a BPI. Velmi často padalo právě jméno Volfové a dalších lidí z okolí Víta Bárty. Například peníze na propagaci končily často u firmy právníka Jana Matese, který byl veřejně označen jako „právník Víta Bárty“. Zkrátka nepřišly ani firmy Jany Volfové.

Kdo je vlastně Jana Volfová?

Jde o bývalou poslankyni ČSSD, která ze strany odešla pod hrozbou vyloučení, kvůli vyšetřování jejího podivného hospodařeni s financemi na střední škole, kde působila jako ředitelka. Poté Volfova se pokoušela neúspěšně vrátit do parlamentu přes stranu Nezávislí demokraté Vladimíra Železného (byla místopředsedkyní). Poté pokračovala jako předsedkyně Strany důstojného života a poté opět pokračovala do strany Suverenita – Blok Jany Bobošíkové.

A zde začína kariera Volfové v rámci různých projektů se společným jmenovatelem v názvu – blok. Po neúspěchu Bloku Jany Bobošíkové přišel HLAVU VZHŮRU – volební blok ( Volfová v pozici krajské lídryně na jižní Moravě), po kterém zůstaly desítky milionu korun dluhů, až do Bloku proti islámu, kde je Volfová v nejužším vedení a je šedou eminenci bloku.


Blok proti islámu část své propagace dělal skrze firmu Agentura Regio, spol. s r.o., kterou založila Jana Volfová společně se svým dlouholetým spolupracovníkem Davidem Štěpánem. Zajímavé je, že tato agentura se specializuje na „poradenství v oblasti evropských fondů“, přitom ovšem Volfová i Štěpán vystupují proti EU, inu peníze nesmrdí.

A kdo je Jan Zilvar?

Jedná se o šedou eminenci Úsvitu národní demokracie. Byť mediálně je hlavní postavou Lidinský, tak ve skutečnosti bez souhlasu Zilvar nemůže Úsvit nakládat s penězi. Toto prokazuje i smlouva uzavřená mezi BPI a Úsvitem, kde je Zilvar uveden jako zástupce Úsvitu, tzv. Sekretář. Představte si to! Tak zásadní dokument o spolupráci dvou subjektu nepodepisuje vedení Úsvitu, ale jen nějaký sekretář …

On to tedy není nějaký sekretář, ale jeden z těch co vydělávají na penězích proudících z Úsvitu a BPI. Jeho firma Czechberry s.r.o. Zajišťuje pro Úsvit mediální služby.

Asi nejvíce mne rozesmálo, když se Volfové a Úsvitu začala zastávat neformální členka nejužšího vedení BPI Lucie Vítová, která pod prohlášením Konvičky a Hampla napsala: „Lucka Ksenofob Vítová Jděte do prdele, vy šašci.“ Její působení v BPI mělo spoustu odpůrců kvůli tomu, že jejího manžela policie vyšetřuje kvůli rozsáhlým podvodům s dotacemi na postižené lidi. Více podrobnosti v článkuPolicie obvinila 16 firem kvůli podvodům s příspěvky pro postižené za 600 milionů zde.

Samozřejmě, že všichni zůčastnění si uvědomuji své slabiny a tak se snaží co nejvíce naházet špínu na bývalé přátele dnes již nepřátele. Tedy z Úsvitu národní koalice „unikl“, já bych řekl záměrně byl vypuštěn, dopis, který má co nejvíce očernit Martina Konvičku a Petra Hampla. A který se objevil na Parlamentních listech zde:Přísně tajné: Hampl chtěl milion měsíčně, na Konvičku prý odešlo milionů rovnou deset

Anonymní autor v textů tvrdí, že si Hampl a Konvička dovolili chtít dostat peníze na propagaci před volbami! Ano, ti lidé kterým Úsvit slíbil 60 milionu na propagaci do voleb jsou teď anonymem z Úsvitu obviňování, že chtěli přislíbené peníze.

Hampl to popsal s Konvičkou asi nejlépe, totiž tak, že Úsvit plánoval podvést je i voliče a nafakturovat si 60 milionu, nedat jim reálně žádné peníze a pokud by uspěli ve volbách, pak by si Úsvit vzal vydělaných 60 milionu.

Myslím si, že Martin Konvička i Petr Hampl udělali správnou věc, pochopili, že byli je užitečnými idioty a rozhodli se dále tuto komedii nelhat a veřejně říci svým voličům jak se věci mají. Což je to nejlepší co mohli udělat i za cenu toho, že je teď vláčí anonymové z Úsvitu bahnem.

Osobně jsme rád, že jsem kdysi ukončil spolupráci s IvČRN a nikdy se neušpinil s Blokem proti islámu, byť doufám, že díky této katarzi se podaří Martinovi Konvičkovi poučit se a očistit řady svých spolupracovníku od nedůvěryhodných lidí typu Volfová a organizací typu Úsvit.

Protože jestli něco Konvičkovi věřím, tak je to jeho upřímné zapálení pro boj proti islámu a to, že by úmyslně nepokoušel se oblbovat potencionální voliče. Což si myslím, že Volfová s Úsvitem dělají.


Zdroj: Blog autora