Udavačů, práskačů, bonzáků a fízlu bude Česko za se rájem…

Je potřeba udávat a špiclovat. Doba i politici si to žádají. Dělají kvůli tomu i zákony, tak proč toho nevyužít, že? Ostatně v naší zemi má udávání, závist a fízlování velkou tradici.

Anonymous

Anonymous

Už od doby pobělohorské, přes dobu Rakouska-Uherska, pak dobu Protektorátu Čechy a Morava a posléze i dobu vlády bolševiků. Nejlepší pro udavače je, pokud z toho má fyzický prospěch, čili stručně řečeno, dostane za to peníze. To se pak vesele udává. Ale nesmíme zapomínat ani na prospěch duševní. To jest pocit, že někdo někoho udal, aby ho zničil, protože mu závidí nebo se mu prostě nelíbí.

S udáváním a závistí máme každý nějakou tu zkušenost. Někdy to udavači vyjde, jindy ne. Ale ten syndrom udávání zde je. Skrz naskrz společností. Pracující lid, novináři, politici atd. „Něco se mi nedaří, žiju od vejplaty k vejplatě a ten hajzl soused si žije, jak prase v žitě. To není přeci normální, proč já jsem socka a soused bohatý? Dělá jistě něco špatného a já si něco vymyslím nebo najdu, abych ho pak udal a viděl, jak ho vedou v poutech k soudu…“ Závist, nic víc…

Ono je to vidět v bulváru. Lidi ryčí po tom, aby třeba ta zrůda Kramný byl doslova popraven na náměstí. Proč? Protože to lid chce a novináři jim předkládají báchorky a svoje vykonstruované teze, které pak ovlivní i toho chudáka nestranného soudce. Co na tom, že spravedlnost je zcela jinde a pravda ještě dál. To nikoho nezajímá. Média a soudní moc jsou navzájem propojeny pupeční šňůrou. Kdo by se nechtěl blejsknout před kamerou a být na chvíli hvězdou? Tak vznikají docela šílené rozsudky, kdy za stejnou věc je někdo odsouzen natvrdo na 10 let a jiný dostane pouhou podmínku. Dvojí metr funguje dokonale. Média si přejí a soudní moc dle nich skáče. Jindy je to nezajímavé, nikdo nedělá kolem navlas totožného případu mediální humbuk, tak se to odsoudí jinak.


Další věcí je, když se případ týká politika, to je pak mazec. Že by měl být soud naprosto nestranný a apolitický ve všech případech se holt nenosí. Je to politik, tak mu to osolíme, protože si to mediální lůza žádá. Že jiným politikům spousta věcí prochází a zamete to státní zastupitelství pod koberec, to se prostě děje. Politici se dělí na ty „chytré“ a na „hloupé“. Přitom ona chytrost netkví vůbec v inteligenci dotyčného, ale v tom, jak umí lhát a jaké má vazby na všechny směry a naopak ta hloupost znamená jen to, že onen nechce lhát a nechce zneužívat svoji moc nebo ještě nemá natolik rozvinuté kontakty na soudní aparát.

Každopádně se domnívám, že tahle nepěkná vlastnost českého lidu je vředem v naší společnosti, ale pokud k tomu vyzývají i státní orgány, tak se to nezmění. Gestapo i StB si udání kupovaly a vynucovaly silou a tohle funguje i dnes. Peníze nesmrdí, co na tom, že zničíme jeden, dva i více lidských životů a osudů? Jsme všichni takoví? Myslím,že ne, ale udavačů, slizkých „domovních důvěrníků“ a bývalých PP VB je mezi obyvateli naší země ještě stále dost. A závisti ještě víc…

Ostatně je to vidět i ve všech patrech politiky. Bolševici nezmizeli, jsou tady stále, na obecních, městských, okresních i krajských úřadech. V parlamentu i ve vládě, tam dokonce sedí i agent StB, jehož fízlácké praktiky cítíme dnes a denně. Dokud se nezbavíme fízlování, estebáků, jejich praktik a dokud budou tyto praktiky uváděny znovu do života, tak nikdy nebude líp!


Zdroj: marps.cz