Levicová aktivistka napadeného policistu jen zezadu „objala“

Levicová aktivistka Kateřina Krejčová, obviněná z napadení policisty na demonstraci proti migrantům, byla dnes Městským soudem v Praze zproštěna obžaloby. Za násilí na úřední osobě hrozily Krejčové až čtyři roky vězení.

Kateřina Krejčová | reprofoto: novinky.cz

Kateřina Krejčová | reprofoto: novinky.cz


Od Městského soudu v Praze dnes doktorandka z pražské FAMU, Krejčová, odcházela se zadostiučiněním. S úsměvem do kamery novinářům sdělila, že možná spravedlnost fakt existuje. Přidala i svůj pocit, že je nešťastná, že rok čelila trestnímu stíhání za:„něco, co nebyl trestný čin, dokonce ani přestupek…“

Její odsouzení k trestnému činu a pocit delikventky, to bylo to, co ji trápilo, ale i to, co podle jejich slov policie dělá:„…to je alarmující.“(idnes.cz, 28. 4. 2019, zkráceno)

Levicová aktivistka Kateřina Krejčová (29) na loňské demonstraci proti imigrantům dala jasně najevo, co si myslí o policejním zásahu na jejího přítele Tomáše Schejbala, se kterým, stejně jako s dalšími lidmi, bránili blokováním průvodu ohlášené demonstrace proti migrantům.

Zastupitel MČ Praha 2, Michal Uhl, levicový aktivista,

tehdy zákrok policie popsal těmito slovy:

„Dnes jsem se zúčastnil sluníčkářské demo. Byla hned vedle kamarádů a přívženců Adama B. Bartoše a Tomia Okamury, kteří se rozhodli zatočit s migranty….Když později začali extrémisté pochodovat směrem ke Strakově akademii, namířili si to přímo do našeho řádně svolaného shromáždění.

Ze symbolických důvodů – neb extremismu anenávistise neustupuje, si malá část z nás sedla na zem (cca 7 osob) a rozhodla se neopustit místo….Seděli jsme na zemi s tím, že jsme připraveni nést důsledky za neuposlechnutí výzvy. Byli jsme vyzváni a po neuposlechnutí se do nás pustili těžkooděnci. Začali nás postupně odtahovat a použili podle mého soudu dost neadekvátní postup a sílu….“(zkráceno z eurozpravy.cz, 2. 7. 2015)

Oproti tomu je zde zajímavá osobní zkušenost jednoho z účastníků, přímého svědka demonstrace proti migrantům, který v diskusi pod Uhlovou výpovědí napsal:

„Hned jak jsem přicházel od metra jsem byl nazván náckem a fašistou. Těmito nadávkami nás „sluníčka“ častovala po celou dobu projevů. Nic konstruktivního od nich nebylo slyšet. Jen prázdná hesla a nadávky. Zásah policie proti „sluníčkům“jsem viděl. Byli několikrát vyzváni, aby uvolnili průchod s upozorněním, že jestli tak neučiní, policie zasáhne. Vybrali si tedy sami. Zásah byl adekvátní situaci.“

Aktivistka Krejčová byla dnes zproštěna obžaloby, jak sdělil soudce zpravodaj Václav Kašík, ke kontaktu policisty s obžalovanou skutečně došlo. Věc prý je bagatelní, není ani přestupek, protože jen seděla na chodníku, když orgány činné v trestním řízení tam přihlížely mnohem závažnější trestné činnosti dalších osob z druhého shromáždění.

Co je ale podle soudu rozhodující z hlediska fyzické síly, kterou Krejčová použila vůči policistovi, šlopouze o jeho obejmutí zezadu, intenzita násilí byla naprosto bagatelní, aby se jednalo o trestný čin.


Podle Krejčové zákon sice porušila, nicméně se násilí na úřední osobě nedopustila, jelikožzákrok policisty vůči jejímu příteli Schejbalovi byl natolik nepřiměřený, že policista podle ní ochranu úřední osoby pozbyl.Navíc prý policisté byli zaujati proti jejím proimigrantským postojům.

Na pražské FAMU dnes mohli slavit velké sluníčkářské vítězství jedné ze svých doktorandek. Únorové odsouzení své kolegyně akademici vnímali jako projev sílících sympatií policejních složek a státního zastupitelství vůči projevům rasismu a nenávisti v naší zemi.

Věřím, že dnešní oslava znovunabyté svobody sluníčkářky Kateřiny byla korunována opravdovým vzájemným a láskyplným objetím všech jejich sympatizantů – univerzitních pseudohumanistů, ne takovým, jaké vyslala hystericky útočící Krejčová zezadu vůči zasahujícímu policistovi v čase 0:40 následujícího videa ze serveru youtube, které zachycuje červencový policejní zákrok a má jasnou vypovídací hodnotu:


Zdroj: Blog autorky