Legislativní kosmetika jako divadlo, kterým pak lidem kradou více a více

Varovné cinkání v uších by mělo zaznít našim občanům v uchu, kdykoli se zákonodárci vládní nebo opoziční tlupy darmojedů rozhodnou o „vylepšení“ současné legislativy. Jako by nebylo dost na současném stavu, umožňujícím rozkradení národního majetku a umožňujícím „hochům, co jsou u toho“ výrobu rychlokvašených miliardářů ze členů svého klubu.

Svatopluk Otava

Svatopluk Otava

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě…

Návrh na regulaci internetového sázení přesně zapadá do trendu regulace, kontroly a špiclování, nemající s deklarovaným cílem téměř nic společného. Ačkoli definitivní podoba není ještě známa, očekávejme díky „přílepkové“ parlamentní praxi, že jsme svědky výroby dalšího obojku pro občanskou veřejnost.

Takový zákon je zhola nepotřebný. Kdyby se ovšem týkal zákazu sázení nejen na internetu, ale i na cinknutých automatech, to by byla jiná káva. Hazard sám o sobě jistě není nic, co bychom měli propagovat, jenže v podání českého lupičského systému se vlastně ani o hazard nejedná, jako spíše o výrobu psychicky dezintegrovaných osobností, ničících sociální vztahy, závislých na úchylné chiméře bezpracného zbohatnutí.

V mariáši jste ještě barák neprohráli? Tak to se musí změnit

Když si dříve štamgasti (tehdy ještě spokojeně pokuřující) zahráli v hospůdce mariáš, kulečník nebo i šachy o jakousi marginální částku, děsivé scénáře o zlikvidovaných rodinách se většinou neděly. Vyhrané i prohrané „banky“ se dle vrtkavosti štěstěny pohybovaly většinou mezi členy místního klubu „gamblerských“ sousedů, tak nějak se točily mezi nimi a jednou pohostil vyhrávající soupeře, aby se jindy zase nechal pohostit tím, kdo jej na hráčském týdenním trůnu vystřídal.

Jelikož měl v té době šanci každý zúročit své osobní intelektové (ba i manuální) schopnosti na úkor spolustolujícího, jednalo se jakž takž o rovnou soutěž a peníze nikdy neopustily kapsy návštěvníků pohostinství. S „revolučními změnami“ k nám však vtrhl i odírací průmysl, zaplavil provozovny přístroji, které byly majiteli nastaveny tak, aby vydělávaly. Tedy od počátku již nešlo o hazardní hru, ale o certifikované lupičství a strojovou výrobu lidských neštěstí.

Na výrobu štěstí musí mít monopol stát

A stát se tohoto způsobu produkce lidských trosek rád ujal, poněvadž z toho legálním zdaněním získával prostředky na cokoli, a rozhodně na nic, co by bylo ku prospěchu „obecného dobrého“ ku prospěchu všem. Škraboška sponzoringu sportu byla a je průhledně nedostačující a trapná.

I klasické sázení na sportovní výsledky nabralo nový kurz. Hušákovi náměstci a přátelé z ministerstva financí, vedeného tehdy lidovecko-topkařským osvícencem Kalouskem vyprodukovali systém uplácení rozhodčích i hráčů a ve velkém skupovali zapůjčení dat z občanských průkazů, aby si mohli „vsadit“ na předem jistý výsledek „sportovního“ klání. Jedna akce bratru za „pětikilo“ nebo i „litr“. I autor těchto řádků měl příležitost podobné agenty několikrát odeslat tam, kde končí záda.

Budeme mít delší krky, až nám stát nasadí všechny nové obojky?

Tak si shrňme, co už vládní koalice připravila pro občany v oblasti legislativy. Zákon o kontrole střelných zbraní umožní do budoucna výkonným složkám policejního aparátu vlastně vtrhnout do soukromého prostoru jen z anonymního podnětu či politického zadání, vůbec při tom majitel bytu nemusí být doma. A že se pak „něco“ najde. inu, taková příležitost se přímo nabízí, že…

Zákon „o třídních urážkách“ z dílny šaríjového ministra Pelikána posune společnost na úroveň indického kastování a zařazení většiny živící spoustu menšin s „lidskými“ právy“ do nevolnického dna nedotknutelných.

A teď tedy zákon o regulaci internetového sázení. Očekávejme cokoli, ale nic, co by snad mělo praktický dopad na gamblerství. To by se totiž takový zákon vešel do jedné věty. „Internetové sázení na terminálech, jakož i provozování výherních či znalostních automatů se zakazuje.“ A jelikož je to prosté a účinné, tak k tomu nedojde.

Víte, co je skutečně nebezpečný hazard? A kdy můžeme prohrát absolutně všechno? Když při jakýchkoli volbách vhodíme svůj hlas pro ODS, TOP-09, ČSSD, ANO, KDU-ČSL. Velmi riskantní je i hlas pro KSČM. Že není vlastně na výběr? Ale je…