Jak přežít pátek 13? Úplně stejně, jako úterý 10. nebo čtvrtek 19.

Pověry, s výjimkou pověr ve smyslu „tradic“, jsou totiž jen vírou, tzn přejímání dogmat (přesun na iracionální hřiště) a především účinná práce s vlastním podvědomím.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Co to znamená prakticky? Neděje se nám víc „neštěstí“ nebo „štěstí“, než v jakýkoli jiný den, pouze sebemenší i ne podstatnou událost považujeme za smůlu a hlavně ji, na rozdíl od úterý 10., registrujeme! – To je JEDINÝ rozdíl.

Takovou smůlou je třeba odjíždějící tramvaj, poslední rulička toaletního papíru na wc, nepíšící propiska atd. Stejně „smolné“ události, jako jakýkoli jiný den, jen se v pátek 13. zaměřujeme na jakoukoli prkotinu.


Pokud by se člověk záměrně zaměřil opačným směrem, zjistil by, že při spěchu ráno do práce na něj „počkal na semaforu zelený panáček“, odjíždějící tramvaj byla plná k prasknutí a další tramvaj přijela příjemně poloprázdná, na cestě na nákup toaletního papíru potkal známého, kterého dlouho neviděl atd atd.

Limitovat se jakkoli i prostřednictvím svého podvědomí, je nejen diskomfortní, ale i kontraproduktivní, ve vyšší míře může být i sebezničující. Tak proč to samé nevyužít opačně, zejména, pokud je to stejně snadno dostupné? Nezaměňovat s přehnaným optimismem nebo vírou, že ovlivňujeme, co se nám stane!

Události zůstávají, jen si je ne/uvědomujeme, zaměřujeme se na jediný typ dějů a to je zbytečné. Teda pokud nejste masochista nebo životním programem mučedník.

Tak si ten dnešní pátek pěkně užijte, tož enjoy!