Proč jsou někteří lidé tak hloupí? Proč se musí stále distancovat, vymezovat a bát se za své postoje

Teď jsem četla jeden zajímavý článek, jak se někteří lidé potřebují distancovat. Distancovat od Konvičky, Zemana, xenofobů, atd. V podstatě si tak vytváří vlastní alibi, že když se od těchto „podvratných živlů“ budou držet dále, tak oni zůstanou bez poskvrnky.

Lea Vojteková

Lea Vojteková

Sama jsem to zažila na vlastní kůži. Když mě iniciativa D.O.S.T. pozvala jako hosta na jeden svůj diskusní večer (o imigraci), byla jsem mnohými přáteli od tohoto činu zrazována, protože tam měli vystoupit jako hosté taky Konvička, Okamura a dokonce i Zemánek z Národní demokracie.


Jako že když vystoupím někde, kde jsou i tito lidé, tak se nějak „ušpiním“. Co to je ale za blbost? Já tam šla s tím, že řeknu svůj názor a poslechnu si názory jiných, se kterými mohu, ale taky nemusím souhlasit. Šla jsem tam sama za sebe. Jenže teď už jsem „guilty by association“, vinen na základě spojení s někým.

A to „spojení“ není žádné spolčení, ale prostě fakt, že s někým normálně mluvíte nebo jste někde, kde je on. Je to takové zdravotně – hygienické pojetí společnosti. Ideově závadní jedinci by měli podle něj být izolováni v karanténě pro dobro společnosti.

Mnohokrát v diskusích jsem viděla, jak lidé psali: ,,Jako Konvičku nemusím, ale ty hranice by se zavřít měly.“ Proč to proboha píšete? Proč do toho pletete Konvičku? Proč se stydíte za svůj názor? Kdyby se lidé nebáli vyjadřovat svůj vlastní názor bez jakéhokoliv distancování (prostě sami za sebe), možná by to prospělo celé společnosti…


Zdroj.