Ministerstvo propagandy

Tak a máme to! Zpráva ministerstva vnitra a propagandy mluví jasně. Každý, kdo nesouhlasí s velice špatnou poltikou EU a s výbojnou, až násilnou politikou USA, je jasně fanda Ruska a Vladimíra Putina. Když nemáme nepřítele, tak si ho prostě vytvoříme, že?

ministerstvo strachu

ministerstvo strachu


A jediný nepřítel USA je od dob studené války přeci Rusko. Vždyť si dovolilo (proboha!) zakázat geneticky modifikované plodiny a potraviny – to je ohromný zločin! A dovolili si kritizovat vybudování tzv. protiraketového štítu v Rumunsku – to už je neodpustitelný zločin (v ČR to prostě nevyšlo!). Co si to ten Putin dovoluje? Kritizovat předsunutí pozic NATO blíže k hranicím Ruska? NATO a USA si to přeci mohou dovolit! Běda, když by se o totéž pokusilo Rusko. Hned by to bylo prezentováno jako ohrožení demokracie a válečný výboj zlosyna Putina a zlého Ruska, které je nutno zničit.

Proč vlastně zničit Rusko? Inu jen proto, že je silné a má nesmírné podzemní bohatství – ropou a plynem počínaje, vzácnými kovy, zlatem a diamanty konče. Že má největší rozlohu zemědělské půdy na světě dosud neposkvrněnou chemií. A že jeho lid stojí ve většině za svým prezidentem. Tohle je trnem v oku americkým vládcům.

Zpráva ministerstva vnitra a propagandy se rovněž zmiňuje o tzv. proruské propagandě, kterou „prý“ šíří alternativní weby, které nejdou s hlavním proudem. Je velice zajímavé, že se vůbec, ale vůbec nezmiňuje o tzv. proamerické propagandě! Propaganda jako propaganda, ne? Takže kdo nemá ten správný postoj a názor, to jest správně proamerický, proevropský, promultikulturní a proimigrantský, ten má špatný názor a je nutné ho takto označit (dokonce státními orgány!!!), onálepkovat a pak, pomocí nových zákonů a novel, takového člověka začít stíhat a nejlépe zavřít do vězení. Takové lidi, lidi se svobodným myšlením, systém přeci nepotřebuje! Taky vám tohle začíná připomínat dobu nedávnou? Totalitní, kdy se za svobodné myšlenky opravdu zavíralo? To už lidi zapoměli? To fakt stačí na vypláchnutí mozku 25 let??? A státní orgány se takto vracejí do dob estebáctví, udavačství a kriminalizování nepohodlných „svobodných“ živlů?

Proboha vzpamatujte se! Každý člověk má svůj svobodný názor a může se svobodně rozhodnout, jaká politika a směr se mu více zamlouvá. Jestli expanzní, násilná politika USA a NATO – výsledky vidíme dnes, kdy se do Evropy hrnou lidi z rozvrácených zemí (jenom a zejména válečnými akcemi USA a NATO nebo koloniální politikou velmocí) nebo politika Ruska, která nemá s rozvracením států nic společného. Ano, budete namítat – co Československo 1968 (armády NDR, Polska, Maďarska a Bulharska vám nevadí?) ? Co Afganistán? Co Čečensko, vlastně celý Kavkaz a Krym? A to je vše??? Já můžu namítat – genocida původních obyvatel Severní Ameriky – Indiánů, otrokářství a černošská segragace až do roku 1970, Kuba, Grenada, Korea, Vietnam, Falklandy-Malvíny, Afganistán, Irák, Lybie, Sýrie a mnoho dalších. Kolik vojenských základen ve světě má USA, resp. NATO a kolik Rusko? Umíte počítat a hlavně myslet? Takže nejprve počítejte a pak se zamyslete!


Podle oficiálních informací poskytnutých ministerstvem obrany USA (DOD) a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků působí na stovkách základen po celé Evropě. Více než 28.000 amerických vojáků je přítomno na 85 základnách v Jižní Koreji, kde jsou od roku 1957. Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 74 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Pro srovnání, Francie má základny v 10 zemích a Spojené království jen v 7 zemích. A Rusko? Jediná ruská vojenská základna v zahraničí je v současnosti POUZE v Sýrii! Takže tohle je ono ohrožení světového míru Ruskem? To je ta jeho údajná expanze a pokusy o dobytí jiných zemí???

Nejsem ani žádný rusofil a už vůbec ne amerikofil. Jsem jen obyčejný, český vlastenec. Umím hlavně číst, počítat, myslet, používat selský rozum a to mi stačí, abych si uměl dát dohromady 2+2 a uměl si z toho vyvodit vlastní, hlavně svobodný úsudek a nenechal se zcela oblbnout mainstreamovými médii.

Lidi, už se fakt vzpamatujte!


Pravicoví i levicoví extremisté spektra se snaží štěpit společnost a vytvářet nesmiřitelné etnické a náboženské protiklady. Tradiční témata však vystřídala hlavně migrační krize, na které se obě skupiny přiživují. Vyplývá to ze zprávy ministerstva vnitra, která shrnuje aktivity radikálů za rok 2015. Za loňský rok bylo zaznamenáno 307 akcí s extremistickým podtextem oproti 291 z roku 2014. Krajní levice uspořádala 141 takových akcí, krajní pravice 106. Zbylých šedesát akcí zorganizovala protiislámská a protimigrační uskupení.
Nárůst zaznamenaly i protestní iniciativy, které svoji aktivitu obvykle začínají na sociálních sítích. Podle zpravodajců ministerstva pro ně bývá typická kritika polistopadového vývoje a členství ČR v mezinárodních organizacích.
V těchto hnutích se ovšem angažovali rovněž členové krajní levice i pravice. „Tyto platformy často inklinovaly k sympatiím až nekritické adoraci Ruské federace a prezidenta Vladimira Putina,“ píše se ve zprávě. Tím napomáhaly k šíření ruské propagandy.
Ve zprávě se také mluví o aktivitách takzvaných alternativních zpravodajských webů. Ty cílí nejen na extremisty, ale i na část veřejnosti, která má pocit, že běžné zpravodajství záměrně zamlčuje nebo zkresluje některé informace.
Zdroj: iDnes.cz


Zdroj: marps.cz