Jak je Ti Rakousko? …ouzko, ouzko!

Znáte ten vtip z Protektorátu? Přijde Hitler po anšlusu do rakouských Alp a tam, kde prý je nejkrásnější ozvěna zvolá: „Jak je ti Rakousko?“ A ozvěna odpoví: „…ouzko, ouzko!“

Anonymous

Anonymous

To bylo už dávno… Anschluss Rakouska k Německé říši nastal 12. března 1938. V témže roce, v noci z 29. na 30. září 1938 byla podepsána Mnichovská dohoda a skoro přesně rok po anšlusu Rakouska byl dne 15. března 1939 (po násilném obsazení pohraničí a Sudet, kdy byly tisíce Čechů zabity a statisíce násilně vyhnány ze svých domovů!) vyhlášen Protektorát Čechy a Morava, německy Protektorat Böhmen und Mähren a na Slovensku o den dříve Slovenská republika s nacistickou vládou.

Já vím, tyhle věci se už ani pomalu děti ve školách neučí. Děti a mládež obecně ani pomalu neví, co byla 2. světová válka a jak jsme svědky, někteří pedagogové již dětem a mládeži sunou do hlavy lež, že Evropu od nacizmu neosvobodili zejména vojáci Rudé armády, ale americká armáda. Inu, dějiny se už tolikrát přepisovaly, že za sto let se budou děti učit úplné nesmysly. Ale nikdy není pozdě na to si připomenout tuto dobu, třicátá léta minulého století, dobu, která by zejména v České republice neměla být zapomenuta. Zrada mocností a následná okupace nacisty proběhly za tichého souhlasu Západu.

V Rakousku proběhla volba prezidenta. V prvním kole zvítězil kandidát Strany svobodných, mladý a ambiciózní Norbert Hofer, kterého mainstreamová média označují jako krajně pravicového, xenofoba a populistu. Porazil zeleného kandidáta, Alexandera Van der Bellena, zastánce federalizace Evropské unie a nadšeného obhájce imigrantů. Už tohle nastartovalo evropské elity (znovu opakuji: nikým nevolené!) a to, co jsem předpokládal a předpovídal – že elity udělají vše pro to, aby Hofer nevyhrál, se stalo. V druhém kole díky podivnému systému korespondečních hlasů, zasílaných poštou, zvítězil zelený Van der Bellen. Fajn, rozdíl 50,3% ku 49,9% je jasný, byť se jedná o pouhé 0,4 %. Hlasy jsou sečteny, nový prezident Rakouska je znám a co dál?

Média a politici se předhánějí v oslavě, kdy prý „zvítězil rozum a tradice nad extrémní pravicí a populismem“ Opravdu? Je vítězství o 0,4 % opravdu vítězstvím, nad kterým by se mělo jásat? Nebo je to znamením, že „něco“ není v pořádku? Je rakouská Strana svobodných extrémní pravicovou a populistickou stranou, jak se nám snaží média namluvit? Nebo je to naopak strana, která nazývá věci správnými pojmy a nechce skákat, jak Němci a Evropská unie píská? Jako ty tradiční strany, jež jsou už dávno vyhořelé a které se celá desetiletí snaží jen vysávat bohatství, korumpovat a omezovat co nejvíce občanské svobody?


Myslím, že rozdíl 0,4 % v prezidentských volbách v Rakousku je naopak obrovským úspěchem Strany svobodných a úspěchem Norberta Hofera. A na druhou stranu obrovským fiaskem tradičních politických stran v Rakousku, včetně strany Zelených s jejich kandidátem Alexandrem Van der Bellenem. To, že už stihnul prohlásit, že v případě výhry Strany svobodných v parlamentních volbách „NIKDY“ nedá šanci Norbertu Hoferovi stát se kancléřem a sestavit vládu, ale naopak bude hledat všechny cesty, jak udělat vládu třeba menšinovou z tradičních stran je tak silná podpásovka demokracii, jakou jsme snad ještě nezažili. Občané Rakouska se tedy mají na co těšit…

Prezidentské volby v Rakousku bych přirovnal v onomu anšlusu v roce 1938. Německo udělalo vše, aby zvítězil (a nechci rozehrávat partie, jak byly třeba ty volby cinknuté) jejich člověk a tak se i stalo. Jsem zaměřený na českou politiku a očekávám, že i další volby, které nás čekají v tomto i příštím roce, budou vedeny stejnými podpásovkami a šíleným ovlivňováním ze strany mainstreamových médií. Skutečná demokracie přece nemůže zvítězit a pravda nesmí vyjít na světlo Boží!


Zdroj: marps.cz