Žižkovská klinika potřetí; Kdy konečně vyženou ty zločince?

Jelikož to místo velice dobře znám a pohybuji se v jeho okolí docela často, tak samozřejmě sleduji jakékoliv zprávy o squatu zvaném Klinika v Jeseniově ulici na Žižkově (Praha 3). Okolí se od doby „výpůjčky“ bývalé plicní kliniky velice změnilo.

Anonymous

Anonymous

Zaznamenal jsem zvýšený počet bezdomovců, kteří nocují v okolí na kartónových krabicích, které získávají u kontejnerů s odpadem. Zaznamenal jsem zvýšenou hlučnost a v blízkém okolí i zvýšenou četnost podivných individuí. Podle chůze, oblečení a celkového zjevu na 100% drogově závislých čili narkomanů, v běžné mluvě označovaných jako smažky. No, tak je to ostatně normální u kteréhokoliv squatu.

Co na to stálí obyvatelé Žižkova, zejména obyvatelé Jeseniovy ulice? Můžou se rozčilovat, když jim Policie ČR při různých zásazích „otravuje“ život a musí prokazovat svou příslušnost a trvalý pobyt. Můžou si stěžovat na úřadech, že jim vadí hlučnost a nepořádek v okolí Kliniky… Ale to je tak vše! Že stát selhává i při výkonu svého práva je vidět nejen tam, ale zejména v médiích. To, co si dovolují k zasahujícím policistům rádoby „aktivisté“, kteří přišli podpořit nezákonné squatery, to by si jinde ve světě nemohli dovolit. Obdivuji české policisty, jak jsou vůči jejich nadávkám a sprostým gestům naprosto inertní.

Ovšem na druhu stranu si musíme říct, proč je zrovna Policie ČR a majitel budovy ÚZSMV vůči nelegálním vloupačům (dovoluji si použít skutečný pojem!) tak tolerantní? Skončila smlouva o bezplatném užívání? Skončila! Bylo další vniknutí a obsazení Kliniky squatery legální? Nebylo! Dopustili se tímto squateři trestného činu? Dopustili! Jsou za to obviněni a potrestáni? Nejsou! Tak kde je právo? Někde na cestě zaspalo? Nebo bylo udupáno politicky Dienstbierem, Krnáčovou a Stropnickým? Nezákonní obyvatelé Kliniky vadí lidem v okolí. Dokonce i na jejich podporu se sjíždí čím dál míň lidí, desítky, možná stovka lidí… Nikoho už pomalu tyhle smažky nezajímají!


Jsou záznamy (zvukové i obrazové), že se v Klinice scházejí členové ultralevicových extrémistů, kteří se nazývají Síť revolučních buněk. Jsou důkazy a SRB se k tomu hrdě hlásí, že ničí majetek jak soukromých podnikatelů, tak Policie ČR. Jsou záznamy, které dokazují, jak mají SRB bojovat proti státu a jak narušovat demonstrace a shromáždění občanů. Jsou důkazy, že se na Klinice kšeftuje s drogami. Opět se ptám: Co na to Policie ČR? Co dělá? Nic! Je to smutné, ale dle všeho je PČR svázaná jakýmsi „politickým“ zájmem a má příkaz „nedělat nic“!

Navrhuji udělat Kliniku skutečnou klinikou. Udělat z ní pobočku Psychiatrické kliniky v Bohnicích, obehnat ji třímetrovým, žiletkovým plotem. Ze současných „obyvatel“ Kliniky udělat chovance psychiatrické kliniky, donutit je, aby v rámci tzv. pracovní terapie dali budovu do pořádku a pak jim jako odvykací kúru předepsat skotské střiky a přísnou dietu. Budíček v 8:00, večerka ve 21:00 a mezi tím terapie! Pak se můžou vrhnout na zvelebování zahrady a přilehlých žižkovských parků. Tím aspoň přispějí společnosti ke zlepšení života a ke klidnému prostředí na Žižkově.